“Një det i mrekullueshëm dhe kaq”, gazetari: Në jug, 7 mijë lekë një sallatë me dy kokrra pomodorini

113 563 lexime

77,476FansaPëlqeje

Gazetari shqiptar që punon dhe jeton në Londër, Ben Manaj ka zgjedhur që pushimet ti kalojë në jug të Shqipërisë.

Por ajo që i bën shumë përshtypje gazetarit është çmimi i kripur i restoranteve. Manaj ka postuar në Facebook një foto ku shihet një sallatë e thjeshtë që kushton 7 mijë lekë shqiptare ose me kursin e tanishëm të këmbimit të Paundit,£5.10.

Ai shpjegon se sallatën po e konsumon në restorant të sapohapur në buzë të detit në Himare.

“Mirë se vini në plazhin covidian shqiptar! Në restorantin e sapohapur në buzë të detit në Himare, kjo sallate me dy kokrra pomodorini në të është 7 mijë lekë shqiptare ose me kursin e tanishëm të këmbimit të Paundit,£5.10! Një det i mrekullueshëm dhe kaq! Krize domatesh këtej! O Zot sa qef! Jeta osht qef! Bujrum! Unë i kam marr masat gjithsesi që kur u nisa!😜”

la.mi/Fjala.al

Të fundit

E rëndë, aktorja e njohur turke gjen djalin të pajetë në apartament

Aktorja e njohur turke Hümeyra Akbay tronditet nga vdekja e djalit të saj. Akbay është tronditur nga vdekja e djalit...

Eliza Dushku “kapet” me pistolete

E "rrezikshme", e bukur, sensuale dhe provokuese! Para disa oresh  aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku “godet” me pamjen e saj dhe mde një...

Kakavijë, fëmija përplaset për vdekje nga ambulanca

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të shtune në Kakavijë ku ambulanca ka përplasur për vdekje një fëmijë. Burime për Abc News...

“Ku do të shkojë halli jonë”, mijëra emigrantë në pritje për të hyrë në Greqi

Në Kakavijë prej ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar kufirin në drejtim të vendeve...

Mall për vendlindjen/ Igli Tare rikthehet në Nivicë të Tepelenës

Pas përfundimit të kampionatit italian ku Lazio bëri një paraqitje fantastike duke siguruar dhe pjesmarrjen në Champions League, Igli Tare, kthehet për të kaluar...

Lajme të tjera

Web TV