Pas mbylljes së lokaleve, 53-vjeçari krijon një kafene në oborrin e shtëpisë (FOTO)

113 563 lexime

77,489FansaPëlqeje

Karantina duket se ka qenë e vështirë për shumicën e njerëzve në gjithë botën. Kishte nga ata që nuk mund ta përballonin dot mbylljen, pasi ishin mësuar gjatë gjithë kohës në liri.

Rasti më i veçantë është një 53-vjeçar nga Orange County, California, i cili tejkaloi përpjekjet e të gjithëve, duke krijuar një kafene në oborrin e pas shtëpisë.

Gjatë kohës së tij të lirë në pak më shumë se tre muaj, ai ka ndërtuar vendin e tij të ëndrrave, një kafene të quajtur La Vida. Në vend që të hidhte larg të gjitha materialet e papërdorura dhe plehrat nga punët e tij të mëparshme, ai u dha atyre një rezultat të ri.

Lokali në oborrin e shtëpisë së tij, u bë viral në internet, madje krijoi kryetituj në tabloide të ndryshëm.

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Lajmi i fundit/Ishte me Cov*id, 29-vjeçari hidhet nga kati i tretë i spitalit në Tiranë

Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të...

Digjet fabrika e prodhimit të paletave në Fushë-Krujë

Një zjarr i madh ka rënë në Fushë-Krujë, pasi ka marrë flakë dhe është djegur fabrika e prodhimit të paletave të drurit. Zjarri ka rënë...

Moti, ja si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

Pjesa me e madhe e vendit tonë do të jetë me mot të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet të dominojnë në zonat bregdetare. Sipas MeteoAlb...

Ralf Gjoni: Tregohuni të kujdesshëm, mendoni për të tjerët… 

Ndihem shumë më mirë dhe besoj se jam drejt rehabilitimit të plotë të organizmit imunitar. Pavarësisht se unë isha me fat dhe nuk pata...

Murat Basha: U shtrova tek Infektivi, nuk e dija se bashkëshorten e shtruan te Covid 2 

Murat Basha, anëtar i Lëvizjes së Legalitetit, i cili fatmirësisht e ka fituar betejën për jetën ndaj koronavirusit, tregon se si zbuloi që ishte...

Lajme të tjera

Web TV