Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 6 viktima dhe 136 raste të reja nga virusi

113 563 lexime

77,489FansaPëlqeje

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 136 raste të reja nga 991 teste të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se brenda harkut kohor të 24 orëve kanë humbur jetën 6 persona, dy nga qyteti i Shkupit, një nga Kumanova, 2 nga Struga dhe një nga Gostivari.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në vendin fqinj që nga fillimi i epidemisë deri më tani ka shkuar në 8.111./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Murat Basha: U shtrova tek Infektivi, nuk e dija se bashkëshorten e shtruan te Covid 2 

Murat Basha, anëtar i Lëvizjes së Legalitetit, i cili fatmirësisht e ka fituar betejën për jetën ndaj koronavirusit, tregon...

Rrëfehet deputeti i PS-së, Eljo Hysko: Ja si e përjetova lajmin se isha me COV*ID-19 

“Në momentin kur zbulova që isha me COVID-19, nëse ka një gjë që të paktën mua si të ri më dha shqetësim, ishte pritja...

5 politikanë/Rrëfimet nga “purgatori” Covid, dy javë mes jetës dhe vdekjes

Thuajse në të njëjtën kohë pesë personazhe të politikës kaluan koronavirusin dhe tregojnë përjetimet e ditëve të vështira. Gazeta “Fjala” sjell rrëfimin e tri...

Horoskopi 13 gusht 2020, lexoni parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Dashi Do të përjetoni momente nervozizmi, ndaj mundohuni që ti shtyni sa më shumë debatet. Mundohuni që të qetësoheni dhe të sqaroni çdo gjë që...

Raporti: Pandemia varfëroi të rinjtë shqiptarë, papunësia mbizotëron mes tyre

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar "Rinia 2020" në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Lajme të tjera

Web TV