Marina amerikane emëron për herë të parë një pilote me ngjyrë në Tactical Aircraft

113 563 lexime

77,496FansaPëlqeje

Marina amerikane njoftoi të enjten se për herë të parë një femër e zezë është bërë pjesë e Tactical Aircraft.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Marina bëri me dije se Madeline Swegle është një vendase nga Virginia e cila është diplomuar në Akademinë Detare në SHBA në 2017. Ajo është caktuar pilote në Stacionin Ajror Detar Kingsville në Texas.

Adar Rear. Paula Dunn, Zëvendës Shefi i Informacionit të Marinës, e uroi pilotin në një twitter.

Swegle ndjek rrugën e Rosemary Mariner, e cila u bë pilotja e parë femër e Marinës në 1974./Re.Gu/Fjala.al

 

Të fundit

Përmirësohet gjendja shëndetësore e Blerta Josifit, familjarët e nxjerrin nga spitali

E mbijetuara e vetme e ngjarjes horror që tronditi mbarë vendin, ku nënë e bijë u vetëflijuan për tu...

Mos fajësoni fatin për tragjedinë e dhimbshme në Bejrut

Nga  Frida Ghitis  Ndonjëherë,  fati përpiqet të sfidojë jetën tonë duke shkaktuar mizori. Kur qielli në Beirut shpërtheu të martën, duke u ndjerë edhe në...

Qytetarët konfliktohen me stafin mjekësor te Infektiv/Pipero përpiqet t’i sqarojë (FOTO)

Një grup familjarësh janë paraqitur në ambientet e infektivit aty ku kanë të shtruar të afërm. Ata janë përplasur sot me mjekët dhe rojet...

“Volare” kënga që pushtoi botën/26 vite nga vdekja e Domenico Modugno

Ishte vetë 66 vjeç kur sëmundja e mposhti. Ka qenë 6 gusht i vitit 1994, ku u mësua se Domenico Modugno, ndërroi jetë në...

Video/ Puma dhe La Liga paraqesin topat zyrtarë për sezonin 2020/21

Marka sportive PUMA dhe La Liga kanë treguar sot topat zyrtarë të futbollit që do të përdoren në La Liga Santander dhe La Liga...

Lajme të tjera

Web TV