Nëna kishte vendosur të mos mbeste shtatzënë, foshnja lind me spiralen në dorë

113 563 lexime

77,479FansaPëlqeje

Një grua në Vietnam vendosi një spirale në trup për të mos mbetur shtatzënë, por nuk funksionoi ashtu si priste.

Në fakt ajo mbeti shtatzënë, dhe kur erdhi në jetë fëmija mbante në dorë spiralen kundër shtatzënisë. Fotot e të porsalindurit e dëshmojnë këtë fakt.

Nëna 34-vjeçare, e cila tashmë ka dy fëmijë të tjerë, e kishte futur pajisjen intrauterine (IUD) dy vjet më parë sepse ajo nuk donte më fëmijë, shpjeguan mjekët në spitalin Hai Phong.

Megjithatë, papritur, ajo e gjeti veten shtatzënë në javën e pestë.

Shpjegimi më i mundshëm është se pajisja ka lëvizur nga pozicioni i saj origjinal dhe korrekt, duke u bërë kështu joefektiv./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Ndërron jetë nga Covid-19 zyrtari i Partisë Socialiste

Bëhet fjalë për Ndue Ndocin, kreun e PS-së në njësinë numër 11 në Laprakë. Lajmi është konfirmuar nga miqtë dhe...

Parid Turdiu: Katunarët në Shqipëri kanë shpërthyer zinxhirët

Parid Turdiu, djali i Qazim Turdiut dhe vëllai i Silva Turdiut, i cili banon në SHBA prej 30 vitesh, në një intervistë ekskluzive për...

Parashikimi i motit, e shtunë 15 gusht 2020

Territori Shqiptar gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat në...

Ronaldo ndan në Instagram një foto nga pushimet, bie në sy komenti epik i mikut të tij

Cristiano Ronaldo është me pushime. Olympique de Lyon nxori Juventusin nga Torino jashtë Champions League në raundin e 16 dhe ylli portugez ka vendosur...

Vaksina kundër virusit/ Skënder Brataj zbulon prapaskenat e prodhimit rus: Ja studimet më premtuese

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, së fundmi ka reaguar për vaksinën kundër koronavirusit, duke thënë se ajo e prodhuar nga Rusia nuk ka...

Lajme të tjera

Web TV