4 shenjat e Horoskopit që janë “zjarr” në shtrat

113 563 lexime

77,498FansaPëlqeje

Ujori

Ujorët janë jashtëzakonisht krijues, kështu që për ta, seksi misionar është thuajse i humbur si opsion. Ashtu si në jetë, këta individë janë gati të provojnë gjëra të reja, pavarësisht se sa të çuditshme mund të duken si ide. Nëse jeni duke kërkuar për një partner, i cili e kalon kohën e lirë duke shpikur pozicionet seksuale dhe personazhet e roleve, zgjidhni një Ujor. Nëse jeni një romantik i pashpresë që ju pëlqen seksi i ëmbël, i dashur, atëherë më mirë kërkoni diku tjetër.

Peshqit

Të lindurit e kësaj shenje janë romantikë të pashpresë, kjo është arsyeja pse ju nuk do të mendoni se ata do të jenë dashnorë dinamikë. Peshqit mund të mos jenë nga ata idealët për seks të ashpër, por ata që lindin nën këtë shenjë kanë tendencë të jenë shumë më të zjarrtë në dhomën e gjumit nga sa prisni. Në vend se të vullnetarizojnë fantazitë e tyre, Peshqve zakonisht u pëlqen të veprojnë me partnerët dhe për ta, asgjë nuk është më e nxehtë se sa dominimi.

Demi

Si një nga shenjat më sensuale të Zodiakut, nuk duhet të jetë befasuese se si Demët janë në seks. Ashtu si Peshqit, Demët nuk janë ata që inicojnë lëvizje të reja, por kur bëhet fjalë për lidhjet me partnerët e tyre, ata janë të lumtur të shkojnë së bashku në këtë udhëtim erotik. Demët janë kërkues të kënaqësisë dhe asgjë nuk u sjell kënaqësi më shumë se fantazia e tyre.

Peshorja

Peshoret janë natyra tërheqëse, kjo është ajo që i bën ata partnerë seksualë erotikë dhe eksperimentalë. Megjithëse qetësisht joshëse, Peshorja ka një lëvizje seksuale më të lartë nga sa supozojnë shumica e njerëzve, dhe meqenëse janë kaq krijues, ata gjithmonë vijnë me mënyra të reja dhe emocionuese për të kënaqur partnerin e tyre. Seksi me një Peshore nuk është një rrugë me një drejtim, përkundrazi! Ka edhe kthimin si opsion!

Të fundit

Roma, nga një amerikan nga Bostoni, tek një amerikan nga Teksasi

Duket se gjysmë miliardë Euro janë një arsye bindëse për të lënë të të ikë nga duart një klub...

Rama solidarizohet me popullin e Libanit: Shkatërrim që të lë pa fjalë

Kryeministri Edi Rama i shpreh ngushëllime e solidaritet popullit të Libanit, që po kalon momente tmerrit pas shpërthimeve të fuqishme. Rama e cilëson këtë një...

Meta pas shpërthimit në Bejrut: Solidarizim me popullin e Libanit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shpreh ngushëllime për ngjarjen tragjike të ndodhur këtë mbrëmje në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku nga dy shpërthime të...

Shpërthimi në Bejrut/Shkon në 50 numri i të vdekurve dhe 2,750 të plagosur

Ka shkuar në 50 numri i viktimave që kanë humbur jetën nga shpërthimi i fuqishëm në Liban. Kjo shifër është konfirmuar nga Ministri i...

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut i merr jetën politikanit të njohur

Sekretari i përgjithshëm i partisë politike Kataeb, Nazar Najarian është vrarë pas shpërthimit të fuqishëm që ndodhi ditën e sotme në Bejrut.  Najarian ishte në...

Lajme të tjera

Web TV