Ish-Miss World rezulton pozitive me virus, e gjithë familja në karantinë

113 563 lexime

77,497FansaPëlqeje

Pas vizitës në spital, superylli i Bollywood-it Aishwarya Rai ka rezultuar pozitive në testin për koronavirusin, një ditë pasi burri i saj aktor dhe babai i tij u shtruan në spital të infektuar.

Vajza 8-vjeçare e ish-Miss World Aaradhya gjithashtu është infektuar. Lajmi i trishtë vjen pak pasi vjehrri i aktores superylli indian Amitabh, 77 vjeç u infektua me virusin.

Abhishek shkroi të dielën: “AishWarya dhe Aaradhya kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ato do të vetë karantinohen në shtëpi…pjesa tjetër e familjes përfshirë nënën time kanë rezultuar negative”.

Aishwarya mori kurorën e Miss World në 1994 dhe bëri debutimin e saj në aktrim në fund të viteve 1990.

Ajo vazhdon të mbetet një nga fytyrat më të famshme të Bollywood-it jashtë vendit, si dhe në Indi dhe ka qenë vazhdimisht e pranishme në tapetin e kuq në Festivalin e Kanës. Ajo u martua me Abhishek Bachchan në 2007./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Dikur askush nuk shkelte, njerëzit iknin nga aty”/Rama publikon videon: Sot në Pukë…

Në Pukë kur shkoje “ishte një kthinë e zymtë mes bukurive përrallore ku askush nuk shkelte e njerëzit prej...

Dënohet me 1 milion lekë pronari i restorantit në Paskuqan, organizonte dasma në periudhë pandemie

1 milion lekë ka qenë gjoba që ka marrë pronari i një restoranti dasmash në Paskuqan. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim...

I preu kokën dhe e vari te dera, del fotoja e gruas së vrarë nga djali

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja horror e shënuar pasditen e së enjtes në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku djali, Olsi Çekiçi...

Ndahet nga jeta fotografi i njohur i infektuar me COVID-19

Në moshën 80 vjeçare ka ndërruar jetë fotografi i njohur kosovar Agush Qorri. Mësohet se koronavirusin e mposhti. Qorri ishte babai i dy dëshmorëve që...

Shkodër/ I vjedhin makinën, i kërkojnë para duke i premtuar se do ia gjenin

I vodhën automjetin 30-vjeçarit dhe më pas, me anë të mashtrimit, i morën një sasi lekësh duke i premtuar se do t’i gjenin automjetin,...

Lajme të tjera

Web TV