U ndalua kampionati vendas i volejbollit, Shqipëria merr përsipër organizimin e Europianit

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Federata Shqiptare e Volejbollit ka bërë me dije se vitin e ardhshëm do të organizojë fazën finale të Kampionatit Europian të Volejbollit për djem, mosha U-17.

Data e këtij kampionati do të përcaktohet nga Federata Europiane e Volejbollit-CEV në një moment tjetër.

Ky bëhet kështu kampionati i dytë i madh ndërkombëtar që zhvillon finalet në Shqipëri.

Në muajin shtator të vitit 2018, Shqipëria organizoi në Durrës e Tiranë fazën e finaleve të Europianit U-19 për vajza.

Lajmin e bëri publik për mediat presidenti i FSHV-së, Erlind Pëllumbi, por edhe  nga vetë CEV në faqen e saj zyrtare.

Ky vendim  vjen në një moment të vështirë për volejbollin shqiptar, që para pak kohësh vendosi të mbyllë kampionatet pa shpallur ekipe kampione për shkak të koronavirus.

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon të mbështesë këtë grupmoshë, ndaj dhe ka vendosur të organizojë fazën finale.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Radhët e gjata në Kakavijë tensionojnë situatën, qytetarët bllokojnë rrugën

Situatë e tensionuar paraqitet ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, në të cilën janë krijuar...

Pse u përplasën dy kolosët e letrave Kadare dhe Trebeshina

Studiuesi Behar Gjoka shkruan për një nga përplasjet më të mëdha mes shkrimtarëve, gjeniut Ismail Kadare dhe disidenti Kazem Trebeshina. Po pse ka ndodhur kjo...

Emri/ I shtruar tek Infektimi, virusi i merr jetën taksistit

Një tjetër person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vend, teksa ishte i shtruar në spitalin Infektiv. Mësohet se viktima është një 60-vjeçar...

Zbulohen varre ilire nga barbarët dhe hidhen në lumin Vjosë

Gjatë punimeve të bëra në rrugën e Memaliajt janë zbuluar disa varre ilire, një prej tyre është edhe kjo varrezë e sjellë në rrjetet...

Miley Cyrus i i jep fund miqësisë me këngëtarin Cody Simpson pas miqësisë 1- vjeçare

Pas më pak se një viti çifti i këngëtarëve i kanë dhënë fund miqësisë së tyre. Sipas TMZ , portali më i njohur dhe më i...

Lajme të tjera

Web TV