Jepet vendimi përfundimtar i CAS për Manchester City-n

113 563 lexime

77,476FansaPëlqeje

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka marrë vendimin për skuadrën e Manchester City-t.

Ekipi i trajnerit Pep Guardiola ka fituar betejën me UEFA-n, ndërsa CAS i dha të drejtë Citizenëve.

Dënimi i UEFA-s i ndalonte kësaj skuadre pjesëmarrjen për dy vite nga kompeticionet e Europës, por tashmë ky vendim është hedhur poshtë.

Në dënimin që qeveria evropiane e futbollit i vendosi Manchester City-t, përveç pezullimit prej dy vitesh nga futbolli evropian, përfshihej edhe një gjobë prej 28 milionë eurosh.

UEFA akuzonte City-n për shkelje të rregullave të “fair play financiar”, gjë që është hedhur poshtë në CAS.

Drejtuesit e  klubit, trajneri Pep Guardiola dhe lojtarët besonin se Manchester City do të dilte i pastër dhe CAS vendosi pro tyre.

Pas kësaj fitoreje, Guardiolës do i duhet të bëjë një merkato të fuqishme që të arrijë qëllimet në Champions League.ka.ta/Fjala.al/

 

Të fundit

“Ku do të shkojë halli jonë”, mijëra emigrantë në pritje për të hyrë në Greqi

Në Kakavijë prej ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar...

Mall për vendlindjen/ Igli Tare rikthehet në Nivicë të Tepelenës

Pas përfundimit të kampionatit italian ku Lazio bëri një paraqitje fantastike duke siguruar dhe pjesmarrjen në Champions League, Igli Tare, kthehet për të kaluar...

Tre të arrestuar brenda 5 orësh/ Policia del me apelin e fortë, nxjerr këto pamje

Policia ka vijuar me kontrollet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë prej disa orësh, me radar, për të parandaluar shpejtësinë e cila është rrezik potecial për...

Me orgjinë arbëreshe, ka qenë në Shqipëri dhe kishte miqësi me Ali Pashë Tepelenën, 50 fakte për Napoleon Bonapartin

Si sot 251 vjet më parë lindi Napoleon Bonaparti, një nga personazhet më të rëndësishme të historisë së Botës. Strategu më i madh ushtarak...

Aktori Naim Frashëri përkujtohet nga i biri në ditën e lindjes së tij

Aktori Naim Frashëri edhe pse nuk jeton më është përkujtuar sot nga i biri, Anili në ditën e lindjes së tij. Me fjalë shumë të ndjera...

Lajme të tjera

Web TV