Manastirliu tregon situatën tek Infektivi: Pacientë me simptoma të rënda, edhe ndër mosha të reja!- VIDEO

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën thirrje për qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të ruhen nga Covid-19.

Ministrja thotë se mjekët në Spitalin Infektiv, “po përballen me fluksin e shtuar të pacientëve me simptoma të rënda të COVID19, edhe ndër mosha të reja”.

Në një postim në rrjetet sociale, ministrja ka publikuar një video që fokusohet tek sjellja e qytetarëve sa i takon përdorimit të transportit publik. Duhet mbajtur distanca, maska dhe desinfektant me vete.

Mesazhi i ministres:

#COVID19

Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë heroike në spitalin infektiv, ku po përballen me fluksin e shtuar të pacientëve me simptoma të rënda të COVID19, edhe ndër mosha të reja. Të bëjmë përpjekje të gjithë bashkë, duke respektuar rregullat, me një vëmendje të shtuar aty ku ka rrezik më të lartë, siç është transporti publik.
😷 Vendoseni maskën!
❌Mos qëndroni të grumbulluar në stacion
↔️Respektoni distancën
🧼Ruani higjienën vetjake dhe kolektive

#RuaniShëndetin

 

Të fundit

Zgjedhjet në PD/Kandidatët në dorë të anëtarësisë apo në dorë të Bashës?

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike do të funksionojë në dy drejtime; si mënyrë angazhimi e bazës...

Horoskopi 14 gusht 2020, mësoni parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Dashi Ditë ideale e nesërmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do t’ju plotësohen dëshirat më të zjarrta dhe do të ndiheni...

VIDEO/Psikologia shqiptare tregon se çfarë të bësh për secilën shenjë të virusit që të shfaqet

Psikologja shqiptare në ShBA, Briseida Xhelaj përmes një video-komunikimi në rrjetet sociale ka treguar një informacion mjaft të vlefshëm për situatën e rrezikshme që...

Denoncimi i mësuesit: Nëse mësimi vazhdon online, 6 prinër do u djegin vitin shkollor fëmijëve të tyre

Mësuesi i Gjuhës-Shqipe në Vlorë, Ardi Stefa ka bërë ditën e sotme në rrjetet sociale. Ai shprehet se gjashtë prindër i kanë thënë se nëse...

Historiani: Grekët kërkojnë ndihmë tek Franca si më 1827 kur në kurriz të shqiptarëve ….

Tensionet në Mesdheun lindor janë rritur ndjeshëm këtë javë pasi Turqia dërgoi një anije në detin Mesdhe, në kufi me Greqinë, për të eksploruar...

Lajme të tjera

Web TV