Nuk mori pjesë në derbi, Partizani shkarkon Adolfo Sormanin

113 563 lexime

77,499FansaPëlqeje

Skuadra e Partizani ka shkarkuar nga detyra trajnerin italian, Adolfo Sormanin dhe dy pjesëtarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia.

Ky lajm është bërë publik nga klubi i kuq përmes nj postimi në faqen zyrtare në “Instagram”.

Ky vendim i Partizanit ka ardhur pas mosmarrjes pjesë në derbi i këtyre persona nga frika e infektimit me Covid-19.

Ndërsa në vend të tij për tre ndeshjet e radhës do të qëndrojë zv,trajneri Renaldo Kalari.

Njoftimi i Partizanit:

FK Partizani njofton sot ndërprerjen me efekt të menjehershëm të bashkëpunimit me trainerin Adolfo Sormani dhe dy pjestarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Façia. Klubi 16-të herë kampion i Shqipërisë në tre ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, do të drejtohet nga zv.traineri ekipit Renaldo Kalari.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Greqi/Shqiptarja rekord botëror në hedhjen e shtizës: Dua që mami të mos pastrojë më shtëpi

Elina Zhego theu rekordin botëror për 20 vjeçarë në hedhjen e shtizës. Edhe pse me origjinë shqiptare përfaqësoi Greqinë në...

“Miq për kokë”/Ja shenjat e horoskopit që kanë lidhjet më të ngushta

Sipas Astrologjisë, këto shenja janë miqtë më të pajtueshëm: Dashi dhe Ujori Këto shenja janë tejet komplementare. Ujori mund të jetë me ndryshime humori dhe i...

Nora Istrefi tregon linjat perfekte nga palestra

Nora Istrefi është një nga vajzat më seksi të skenës shqiptare. Edhe pse është nënë e një vajze,ajo gjithmonë është dalluar për format e...

Ish-deputetja për djegien e fabrikës në Skrapar: Të rikthehet në gjendje pune

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dje në Skrapar ku një fabrikë këpucësh u shkrumbua, ish –deputetja e LSI-së Silva Caka ka reaguar përmes...

“2020-ta viti i sigurisë rrugore”/ Përgjysmim i jetëve të humbura nga aksidentet krahasuar me 2013-ën

Numri i jetëve të shpëtuara gjatë 7-muajve të parë të vitit 2020 është dyfish në krahasim me vitin 2013. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke...

Lajme të tjera

Web TV