Nxori në pritë Hekuran Billën, Apeli vendos për 26- vjeçaren Adjola Lakra

113 563 lexime

77,499FansaPëlqeje

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për 26-vjeçaren Adjola Lakra, e cila akuzohet se ishte personi që nxori në pritë Hekuran Billën, i vrarë më 11 qershor 2020.

Ajo akuzohet si bashkëpunëtore në krim, pasi ka qenë pikërisht ajo që futi në kurth 40-vjeçarin duke sinjalizuar autorët rreth lëvizjeve të Hekuran Billës.

Ajo ishte e dashura e Sebanstian Malit, të arrestuar më herët, dhe ai e ka shtyrë për të flirtuar me Billën.

Gjatë seancës së sotme, ajo ka mohuar akuzat dhe ka deklaruar se nuk ishte në dijeni se dy familjet ishin në hasmëri me njëra-tjetrën./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Makina përplas për vdekje këmbësorin në Elbasan, shoferi largohet nga vendngjarja

Mbrëmjen e kësaj të mërkure mësohet se ka ndodhur një ngjarje e rëndë në qendër të Elbasanit, tek porta...

“Kujdes nga virusi”, apeli i Thaçit për qytetarët e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës për më tepër kujdes në mbrojtjen e tyre kundër koronavirusit, në kohën kur vendi...

Pretendimin e Trumpit për Bejrutin hidhen poshtë nga zyrtarët amerikanë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper ka thënë të mërkurën se shumica e njerëzve besojnë që shpërthimi i së martës në Liban, i cili...

Çiklisti rrëzohet keq gjatë garës, përfundon në koma -VIDEO

Çiklisti holandez, Fabio Jakobsen pësoi një aksident të tmerrshëm gjatë një garë zyrtare. Aksidenti ndodhi në metra të fundit të fazës së parë të turneut...

Gazetari tregon incidentin që i ndodhi dhe si e shëroi për 5 ditë mjekja alternative

Gazetari Ervin Baku ka treguar incidentin që i ka ndodhur 10 ditë më parë, që ka djegur gishtin e madh dhe gishtin tregues të...

Lajme të tjera

Web TV