Robert De Niro, në rrugë për shkak të koronavirusit

113 563 lexime

77,493FansaPëlqeje

Aktori, i cili zotëron një zinxhir hotelesh dhe restorantesh, dyshohet se humbi më shumë se pesë milionë dollarë për shkak të pandemisë.

Robert De Niro është pothuajse në rrugë. Aktori e pranoi vetë këtë, pasi ish-gruaja Grace Hightower, e çoi në gjyq për rritje të fondeve. Pandemia ka shkaktuar një goditje serioze në dy iniciativa të drejtuara nga aktori, zinxhiri i restoranteve Nobu dhe Hoteli Greenwich, në Manhattan.

Sipas avokates së tij, Caroline Krauss, De Niro do të kishte humbur tre milionë dollarë vetëm në muajin prill, për një total prej mbi pesë milionë që nga fillimi i emergjencës.

Shkurtime ushqimore – Hightower dhe fituesi i dyfishtë i Oskarit ishin të martuar për njëmbëdhjetë vjet, para se të divorcoheshin, në vitin 2018.

Gruaja vendosi ta çojë De Niron në gjyq, sepse pa që iu zvogëlua kufiri maksimal i kartës së kreditit nga 100 mijë në 50 mijë dollarë. “Vendimi buron nga problemet e saj financiare”, saktësoi avokati i aktorit.

Ai gjithashtu zbuloi se, nga një marrëveshje midis të dyve, De Niro pritet të paguajë një milion dollarë në vit për gruan e tij për ushqim, për sa kohë që të ardhurat e tij nuk bien nën 15 milionë dollarë.

Burimi: tgcom24 

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Liga e Kampioneve mbyll turin e 16-shes, përcakton 4 çiftet çerekfinaliste

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka përmbyllur turin e 16-shes, duke përcaktuar edhe duelin...

Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, drejtoresha pozitive me COVID

Mbyllet drejtoria Arsimore në Elbasan. Drejtoresha ka rezultuar pozitiv me COVID-19, teksa mësohet se i gjithë stafi është karantinuar. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Kampionia e Kosovës, Drita, në finale të turit paraeliminator të Ligës së Kampioneve

Kampionia e Kosovës, Drita, ka mposhtur kampionen e Andorrës, Inter Eskaldesin, me shifrat 2-1, duke siguruar kështu të drejtën për të shkuar në finalen...

UEFA shpall vazot, Astana, Karabagu, Makabi i Tel Avivit dhe Dinamo e Tbilisit, kundërshtarët e Tiranës

Organizmi që qeveris futbollin kontinental, UEFA, ka përditësuar pak më parë edhe ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet ditën e diel,...

Shorti i së hënës, përvijohen skenaret “shqiptare” të turet eliminatore të Ligës së Evropës

Të hënën, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i Ligës së Evropës dhe tanimë është krijuar një ide, sado e përgjithshme se çfarë mund...

Lajme të tjera

Web TV