Shifra rekord infektimesh, humbin jetën dy pacientë te Infektivi

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vendin tonë në orët e fundit.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se, në 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 2 qytetarë: Një 70-vjeçare nga Tirana dhe një pacient 66-vjeçar nga Shkodra, me sëmundje bashkëshoqëruese.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerëve.

Ndërkohë kujtojmë se sot është shënuar rekordi absolut i infektimeve me koronavirus qysh nga nisja e pandemisë, me 117 raste të reja.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 68 qytetarë, duke e çuar në 2014 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Në vendin tonë aktualisht janë 1462 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës./Bl.Ba.Fjala.al

Të fundit

Zgjedhjet në PD/Kandidatët në dorë të anëtarësisë apo në dorë të Bashës?

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike do të funksionojë në dy drejtime; si mënyrë angazhimi e bazës...

Horoskopi 14 gusht 2020, mësoni parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Dashi Ditë ideale e nesërmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do t’ju plotësohen dëshirat më të zjarrta dhe do të ndiheni...

VIDEO/Psikologia shqiptare tregon se çfarë të bësh për secilën shenjë të virusit që të shfaqet

Psikologja shqiptare në ShBA, Briseida Xhelaj përmes një video-komunikimi në rrjetet sociale ka treguar një informacion mjaft të vlefshëm për situatën e rrezikshme që...

Denoncimi i mësuesit: Nëse mësimi vazhdon online, 6 prinër do u djegin vitin shkollor fëmijëve të tyre

Mësuesi i Gjuhës-Shqipe në Vlorë, Ardi Stefa ka bërë ditën e sotme në rrjetet sociale. Ai shprehet se gjashtë prindër i kanë thënë se nëse...

Historiani: Grekët kërkojnë ndihmë tek Franca si më 1827 kur në kurriz të shqiptarëve ….

Tensionet në Mesdheun lindor janë rritur ndjeshëm këtë javë pasi Turqia dërgoi një anije në detin Mesdhe, në kufi me Greqinë, për të eksploruar...

Lajme të tjera

Web TV