Sot mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit, ja çfarë pritet të diskutohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme, në orën 14:00 do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta.

Komisioni Hetimor do të hetojë vendimet e Presidentit Meta gjatë zgjedhjeve në 30 qershor si dhe emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

Gjatë mbledhjes së sotme do të diskutohet dhe për raportin përfundimtar të Komisionit të Venecias, i cili i dha të drejtë presidentit. Sipas raportit të Venecias, Meta nuk ka kryer asnjë shkelje ndaj Kushtetutës./Re.gu/Fjala.al


Të fundit

Çelet ankandi për parqet eolike/ Rama: Po ngjitemi drejt asaj maje që Shqiptarët meritojnë

Kryeministri Edi Rama, përmes një konference shtypi deklaroi se Shqipëria do të shfrytëzojë për energji elektrike, jo vetëm fuqinë...

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i Inter teksa në vijim pritet...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe nga mediat rozë për shkak...

Lajme të tjera

Web TV