Vetëflijimi në Kombinat/Prokuroria do të hetojë tabulatet telefonike dhe mesazhet e koduara

113 563 lexime

77,499FansaPëlqeje

Ngjarja e rëndë në Kombinat që ka tronditur gjithë vendin por jo vetëm, është ende një çështje e pazbardhur plotësisht.

Prokuroria, me në krye Albert Demirnelin, ka marrë në dorë çështjen për zbardhjen dhe plotësimin e “pazëllit”.

Një ndihmese të madhe në hetimin e çështjes do të japin tabulatet telefonike të dy viktimave dhe vajzës së mbijetuar.

Prokuroria ka kerkuar një ekspertim teknik për mesazhet e fshehura, ndërkohë që pritet edhe marrja në pyetje e të mbijetuarës, Blerta Josifi.

Përveç deklaratës së Blertës, prokuroria do të marrë në pyetje të gjithë personat që kanë patur kontakt me familjen Josifi. /Ra.My. Fjala.al/   

Të fundit

Ish-deputetja për djegien e fabrikës në Skrapar: Të rikthehet në gjendje pune

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dje në Skrapar ku një fabrikë këpucësh u shkrumbua, ish –deputetja e LSI-së...

“2020-ta viti i sigurisë rrugore”/ Përgjysmim i jetëve të humbura nga aksidentet krahasuar me 2013-ën

Numri i jetëve të shpëtuara gjatë 7-muajve të parë të vitit 2020 është dyfish në krahasim me vitin 2013. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, duke...

“Shmangni katastrofën në ekonomi dhe familjet shqiptare”, Meta thirrje qeverisë

Presidenti Ilir Meta reagon për krizën e krijuar nga pandemia e koronavirusit, duke thënë se mbyllja e mijëra qepenëve të biznesit të vogël është...

Video/ “Blutë apo të kuqtë?”, Tahiri batuta me Gjikën: Ata drunjtë janë të gjithë njësoj

Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë Saimir Tahiri, ndërsa shijon pushimet nuk nguron që të përmendë edhe ish kolegët e tij politikanë. Ndërsa ka publikuar një...

Vrasje dhe prerje kokash/Krimet e tmerrshme nga të sëmurët mendorë (FOTO)

Firdes Çekiçi nga qyteti i Pogradecit është viktima e radhës nga djali i saj. Nga policia thuhet se autori Olsi Çekiçi ishte me probleme...

Lajme të tjera

Web TV