Shpërthim tritoli në Fushë-Krujë, nuk raportohet për të lënduar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë-Krujë është ndjerë një shpërthim i fuqishëm tritoli.

Sipas informacioneve paraprake të policisë, lënda plasëse ka shpërthyer në një shtëpi private dhe ka shkaktuar dëme materiale. Deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar.

Ndërkohë, pronari i shtëpisë mohon të ketë konflikte.

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 15.07.2020, rreth orës 02:15, jashtë rrethimit të  banesës së shtetasit E.K., 22 vjeç, në Fushë Krujë, ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse, nga e cila ka vetëm dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Programi i PD për energjinë, Balluku ironizon Bashën: Luli premton rikthimin e hajdutërisë së CEZ

Ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi programin për energjinë, ku premtoi e do të ulë...

Basha dhe Rama nuk gëzojnë mbështetjen e të rinjve, por kryesocialisti mbetet më i preferuar si kryeministër

Shqiptarët shohin më shumë Edi Ramën se sa Lulzim Bashën si të përshtatshëm për të qenë kryeministër, ndërkohë që më shumë se çereku i...

Shakaja në TikTok bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

Përdoruesit e platformës TikTok kanë ngritur shakatë në një nivel tjetër – në një rast djali mashtron të ëmën duke e bërë të besojë...

Etna nuk ndalet/ Rekord, gjashtë shpërthime në tetë ditë, 

Etna nuk ndalet dhe vazhdon të befasojë dhe të japë spektakël. Gjatë natës ka vazhduar shpërthimi i vullkanit, i gjashti në 8 ditë: ‘Një...

Falsifikoi shtatzëninë për muaj me radhë, u dënua me 150 orë shërbim në komunitet

Një grua në Skoci, e cila falsifikoi shtatzëninë për muaj me radhë, u dënua me 150 orë shërbim në komunitet, vendosi një gjykatë në...

Lajme të tjera

Web TV