Momenti prekës, njerëzit shpëtojnë elefantin e bllokuar në gropë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zyrtarët e jetës së egër ndërhynë në një shpëtim dramatik në Lindje të Indisë pasi një elefant u rrëzua në një gropë.

Kafsha e madhe nuk ishte në gjendje të lëvizte apo të mundohej të ngrihej vetë. Hendeku ishte tepër i ngushtë dhe ndodhej pikërisht në Bengalin Perëndimor.

Për fat të mirë, vendasit dhe zyrtarët e kafshëve të egra ishin të gatshëm t’i vinin në ndihmë elefantit dhe nxituan për ta ngritur në këmbë.

Ata përdorën litar dhe shkopinj për të mundësuar shtyrjen e kafshës në një pozicion ku të ishte në gjendje të ngrihej nga toka.

Pasi u zhvendos në anën e tij, elefanti arriti të qëndrojë më në fund përsëri në këmbët e tij, ndërsa turma brohorisnin./Sa.Ka/Fjala.al/

Të fundit

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV