VIDEO/ Flamingot e Lagunës së Nartës japin ‘shfaqje’ mahnitëse

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Laguna e Nartës është një nga zonat më të pasura me zogj në vendin tonë.

Së fundmi “Voice Of America” ka publikuar një video ku duken flamengot e kësaj lagune duke dhënë ‘shfaqje’ mahnitëse teksa fluturojnë.

Agjencia e Zonave të Mbrojtura në Vlorë ka thënë për VOA-n  se numri është rritur këtë vit duke shkuar në mbi 3 mijë.

Sipas biologëve pandemia e Covid-19 ka ulur veprimin e njerëzve në natyrë duke krijuar qetësi për shumë zogj shtegëtarë që rikthehen në Shqipëri pas migrimit në Afrikë dhe vendet e largëta.

Shikoni videon për të shijuar shfaqen mahnitëse.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Masakrohet një person në një pyll në Angli, policia: E gjetëm me kokë të prerë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Britani. Mediat e huaja bëjnë të ditur se një trup me kokë të...

Manastirliu jep lajmin: Këto katër qarqe nuk kanë asnjë rast aktiv me COVID-19

Ministrja Ogerta Manastirliu zbulon 4 qarqet e Shqipërisë ku tashmë COVID_19 nuk ekziston më. Dibra dhe Kukësi në veri dhe Gjirokastra me Korçën në...

Merret vendimi drastik në Euro2020, në sfidën Angli-Ukrainë do të…

Jemi në prag çerekfinalesh në Euro2020, pas disa ndeshjeve spektakolare të ditëve të fundit. Pas emocionesh të mëdha të dhuruara në fushën e lojës, u...

Dy aleatë të Sllobodan Millosheviçit dënohen për krime lufte

Gjykatësit e Kombeve të Bashkuara shpallën fajtorë dhe i dënuan me nga 12 vjet heqje lirie dy ish zyrtarë të lartë të policisë së...

Covid në Shqipëri/ Ja sa viktima dhe raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Lajme të tjera

Web TV