test

E trishtë/ Pas Notre Dame digjet edhe Katedralja e Nantes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Katedralja e Nantes në Francë është përfshirë nga flakët. Alarmi u dha në orën 7 e 44 minuta, teksa aktualisht 60 zjarrfikës punuan për shuarjen e flakëve dhe për të stabilizuar situatën.

Forcat e emergjencës deklaruan se zjarri brenda kishës së shekullit të 15 ishte ne përmasa shumë të mëdha se po avancon në hapësira të ndryshme të saj.

Kjo nuk është hera e parë që Katedralja e Nantes përfshihet nga flakët.

Në 28 janar të 1972 pati një zjarr aksidental i cili e nxorri jashtë funksionit katedralen deri ne vitin 1985. Zjarri në Nante vjen një vit pas djegies së Katedrales së Notre Dame në Paris.  /Sa.Ka/Fjala.al

 

Të fundit

Ilir Meta konfirmon ndarjen nga Monika Kryemadhi: Është ish-bashkëshortja ime

Ish-presidenti Ilir Meta, gjatë një interviste të dhënë për emisionin ‘Çim Peka Live’ në SyriTv, ka bërë një deklaratë...

Të njohurat dhe të panjohura e paktit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un thanë se partneriteti i ri strategjik mes dy vendeve shënon përparim,...

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit sot kemi vetëm një Parti...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Lajme të tjera

Web TV