Roma-Inter, përballja plot surpriza që u mbyll me barazim 

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Ashtu siç ndodh gjithmonë, Roma-Inter ofroi një performancë me emocione të forta mbrëmjen e djeshme.

Takimi i javës së 34-t për Serinë A midis tyre u mbyll me barazimin 2-2, duke lënë një shije pak të hidhur për Interin, i cili mori epërsinë në pjesën e parë, por që nuk mundi ta mbante deri në fund të 90 minutshit.

Ky rezultat i çon zikaltërit në kuotën e 72 pikëve, me vetëm një pikë diferencë nga Atalanta e vendit të tretë, ndërsa janë ende edhe 4 takime për t’u luajtur.

Zikaltërit morën avantazhin e takimit me Romën në minutën e 15-të të lojën me anë të golit të Stefan de Vrij.

Ndërsa minutat shtesë të fraksionit të parë sollën barazimin, moment kur Leonardo Spinazzola shënoi portën e mysafirëve.

Ishte Henrikh Mkhitaryan, ai i cili vetëm 13 minuta pas de Vrij dyfishoi rezultatin për Romën.

Ndërsa do të duhej minuta e 88-të e lojës që bomberi zikaltër, Romelo Lukaku të shënonte golin e tij të parë në këtë sfidë dhe t’i jepte barazimin skuadrës së Interit.

Një rezultat ky që nuk i pëlqeu asnjërës prej skuadrave në fjalë.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Pogradec/ Dalin pamjet e makinave të shkatërruara nga plumbat, dyshohet se u qëllua 100 herë

Dalin pamjet e makinave luksoze të shkatërruara nga plumbat pas të shtënave me armë mëngjesin e sotëm në parkingun...

Zbulo si i ke punët në lidhjen tënde të dashurisë duke zgjedhur një përqafim

Ndonjëherë, mjafton një përqafim i vetëm për të zbuluar shumëçka rreth partnerit tënd, rreth raportit tuaj aktual dhe si do të shkojë ai. Provoje...

Sabri Godo, shkrimtari zemërgjerë dhe plaku i urtë i politikës

“Me kalimin e kohës jam bërë një njeri më i mirë dhe jam bërë më zemërgjerë ndaj gabimeve të të tjerëve, duke qenë i...

Djarmati: Vllaznia, një peshë e rëndë mbi supe, por unë jam gati

Kroati prezantohet si drejtori i ri sportiv i kuqebluve, shpreson tek suksesi. Matko Djarmati është emëruar në rolin e drejtorit sportiv dhe ish-futbollisti kroat...

U qëllua drejt hotelit të tij/ Pronari konflikte të mëparshme, në 2013-ën i është bërë atentat

Të tjera detaje janë zbardhur nga të shtënat me arnmë zjarri drejt makinave në parkingun e një hoteli në Tushemisht mëngjesin e sotëm. Mësohet se...

Lajme të tjera

Web TV