Ligjet miratojnë me ndryshime marrëveshjen e 5 qershorit, deputetë të opozitës votojnë pro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni i Ligjeve ka miratuar këtë të martë marrëveshjen e 5 qershorit, të arritur në Këshillin Politik nga palët politike ditë më parë.

Sot deputetët kanë votuar nen për nen të gjithë marrëveshjen, por duke bërë disa ndryshime teknike.

Pro marrëveshjes së 5 qershorit kanë qenë deputetët e maxhorancës dhe disa prej deputetëve të opozitës që kanë ngjitur dorën pas çdo neni të lexuar nga relatori Alket Hyseni.

Pro, 3 kundër, asnjë abstenim, miratohet edhe në tërësi projektligji.  Falenderoj Gjiknurin dhe kolegët e tjerë për punën e shkëlqyer që është bërë qoftë në komisionin e posaçëm, qoftë edhe për dakordësinë në Këshillin Politik, produkti u materializua.  Kodi i ri zgjedhor është pasuruar” u shpreh Manja.

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV