Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Video që s’duhet humbur/ Bizoni sulmon turistët, ja si i shpëtojnë fatkeqësisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për vite me radhë, autoritetet e Parkut Kombëtar Yellowstone , në Shtetet e Bashkuara, kanë paralajmëruar se vendi nuk është një park argëtimi . Vizitorët në park mund të shohin një numër të madh të kafshëve, por është habitati i tyre dhe nuk është e nevojshme të ndërhyjnë me natyrën ose të ndryshojnë speciet e ndryshme që janë në park. Sidoqoftë, ka njerëz që ende nuk janë të vetëdijshëm se si mund të jetë e rrezikshme afrimi i kafshëve të caktuara .

Kohët e fundit një grua u tremb për jetën e saj kur një bizon filloi ta ndjekë atë në një nga livadhet e parkut. Në një video që ka qarkulluar në rrjetet sociale, mund të shihni se si kafsha fillon të ndjekë gruan dhe shoqëruesin e saj, i cili arrin të shpëtojë . Sidoqoftë, protagonisti i videos pengohet dhe bie në tokë përpara bizonit të madh .

Njerëzit që dëshmojnë skenën shqetësuese fillojnë të bërtasin tek gruaja që të mos lëvizë dhe bëhet si e vdekur. Dhe kjo është pikërisht ajo që bën. Pas disa sekondash në të cilat kafsha duket se vrojton gruan, ajo largohet dhe i lejon turistit të ngrihet dhe të largohet.

Në rrjetet sociale, disa përdorues kanë kritikuar pakujdesinë që shumë turistë kryejnë kur u afrohen kaq shumë kafshëve. Nga ana e tyre, në deklaratat e oficerëve kujtojnë se “bizon mund të jenë kafshë të paparashikueshme, është rreziku që ata kanë. Ata mund të duken të qetë kur shtrihen, por kjo mund të ndryshojë në një moment “.

Lexo edhe :  Horoskopi për ditën e sotme, 10 korrik 2024

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Udhëheqësit botërorë dënojnë atentatin ndaj ish presidentit Trump

Udhëheqësit botërorë e dënuan me shpejtësi sulmin e së shtunës ndaj ish presidentit amerikan Donald Trump në një tubim...

Angli – Spanjë, rivaliteti i dy mbretërive

Nga Leonard Veizi   Mesdhetarët e nxehtë e të shkathët përballë ishullorëve të ftohtë e të kalkuluar. Të dy vendet kanë qenë mbretëri të hershme e...

Beleri niset për Strasburg, Burgjet firmosin lejen shpërblyese

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka konfirmuar se Dhionisis (Alfred) Beleri, i cili vuan dënimin për më shumë se një vit në IEVP Fier,...

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej po aq vitesh e pa...

Lajme të tjera

Web TV