Aksident në kryqëzim/ Makina përplas motorin, ja shkaku

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksidentit automobilistik është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në aksin rrugor Pogradec-Buçimas.

Mësohet se një mjet tip “Opel” ka përplasur një motor në një kryqëzim.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit, rreth 30-vjeç, i cili është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shkaku i aksidentit dyshohet se ka qenë hyrja me shpejtësi e motorit në kryqëzim.

Shërbimet e policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme. Prej vitit...

Hezbollah sulmon sërish Izraelin/ 14 ushtarë të plagosur, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Grupi militant libanez Hezbollah ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndërkufitar me dron dhe raketa në veri të Izraelit që ka lënë të plagosur...

Punimet në rrugën e Arbrit/ Devijohet qarkullimi në rrugën e vjetër Tiranë-Peshkopi

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se qarkullimi i mjeteve në rrugën e Arbrit do të devijohet për shkak të punimeve që po kryhen në këtë...

OBSH: Transmetimi i gripit të shpendëve tek njerëzit mbetet një shqetësim i madh

Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin për përhapjen në rritje të variantit H5N1 të gripit të shpendëve te speciet e tjera, përfshirë njerëzit. Ekziston frika...

Tiranë/ Djali e nxori në rrugë, nëna: Më ndihmoni, dua të vdes në shtëpinë time (VIDEO)

Esma Toluli është 86-vjeçarja, që prej 3 muajsh sorollatet sa në një hotel në tjetrin, pasi në apartamentin e saj në rrugën “Margarita Tutulani”...

Lajme të tjera

Web TV