Covid-19 prek Kombëtaren, portieri kuqezi rezulton pozitiv

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koronavirusi ka prekur edhe kombëtaren shqiptare të futbollit. Portieri i Under-21, Andrea Hoxha ka rezultuar pozitiv në testin që i është bërë për virusin vdekjeprurës.

Gardiani që aktivizohet me Vilengen në ligën e pestë të futbollit gjerman, tregoi se ditën e dielën kishte kryer testin.

Përmes një postimi në ‘Instagram” ai bëri publik këtë lajm, ku shprehet se është prekur nga Covid-19, por gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë.

“Përshëndetje! Të dielën kam bërë testin për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Për momentin jam shumë mirë dhe simptomat nuk po më bëjnë keq. Në bashkëpunim me ekipin e futbollit, ekipin shëndetësor dhe menaxherin tim, po ndjekim të gjitha rregullat, në mënyrë që të mos përhapet virusi. Rrini të qetë dhe shëndoshë. I juaji Andrea Hoxha.”,-shprehet portieri.

 

Ndërkohë duhet theksuar se janë të shumtë personazhet e futbollit që janë infektuar nga koronavirusi.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV