Ekipi në shitje, Barcelona do të largojë 12 lojtarë këtë verë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sezoni nuk ka mbaruar akoma, por Barcelona tashmë i ka gati planet e merkatos së verës.

Klubi katalanas po planifikon të marrë në Camp Nou Lautaro Martinez si objektivin e tyre kryesor, ndërsa kanë në plan të shesin plot 12 lojtarë.

Sipas raportimeve të “Marca” largimi i këtyre lojtarëve jo vetëm që do të jetë e dobishme për financat e klubit, por do të ndihmojë në pastrimin nga skuadra të lojtarëve që nuk kanë besimin e drejtuesve.

Disa emra aktualisht nuk janë në planet e Quique Setien në ekipin e parë, ndërsa ka të tjerë që duhet të kthehen nga skuadrat ku kanë qenë si huazim.

Barcelona ka gjithsej 12 lojtarë në listën e transferimeve këtë verë – të mjaftueshme për të formuar një ekip të tërë.

Ata janë Norberto Neto , Nelson Semedo , Samuel Umtiti , Junior Firpo , Ivan Rakitic , Arturo Vidal , Ousmane Dembele dhe Martin Braithëaite , plus Carles Alena , Rafinha Alcantara , Jean-Clair Todibo dhe Philippe Coutinho .

Në një botë ideale, Barcelona do t’i shiste të gjithë këta futbollistë në këmbim të shumë parave, gjë që do të zgjidhte problemet ekonomike të klubit.

Jo vetëm që do të rriste financat e Blaugrana , por do t’u lejonte atyre të blinin të gjithë lojtarët që klubi i do si pjesë të vetën.

Megjithatë, Barcelona e di se ky skenar ideal nuk është asgjë tjetër veçse një ëndërr dhe se shitja e të gjithë 12 lojtarëve nuk do të jetë e mundur brenda një merkatoje.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV