Liverpool-it i shtohet një tjetër trofe, Henderson shpallet lojtari më i mirë në Angli

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Mesfushori 30-vjeçar, i cili drejtoi Liverpoolin në titullin e tyre të parë kampion të Premier Legaue-s pas plot 30 vitesh, Jordan Henderson është zgjedhur si lojtari më i mirë i sezonit në Angli.

Kapiteni i “Reds” fitoi këtë titull me anë të çerekut të votave të gazetarëve. Shoqata e Gazetarëve të Futbollit në Angli zgjodhi Henderson si lojtarin më të spikatur për vitin 2020.

Shokët e tij të skuadrës,Virgil van Dijk dhe Sadio Mane, Kevin de Bruyne i Manchester Cityt dhe Marcus Rashford i Manchester United ishin gjithashtu në listën e pesë të parëve.

Të mërkurën 30-vjeçari, i cili po rikuperohet nga një dëmtim që ka marrë në gju , mori trofeun e Premier League nga legjenda e “Reds” Sir Kenny Dalglish në një Anfield gati të zbrazët.

Megjithatë, zgjedhja e Henderson ka shkaktuar një sërë diskutimesh, pasi mesfushori i Manchester City-t Kevin De Bruyne kishte realizuar një sezon mbresëlënës.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Tuna bën realitet “ëndrrën shqiptare” /Foto

Në fillim të viteve ’90, Amerika ishte ëndërr për shumë shqiptarë. Madje edhe sot ajo mbetet ëndërr për shumë...

Iu bë atentat sot në mëngjes, pronari i hotelit në Tushëmisht tregon tmerrin e përjetuar: Jemi të kërcënuar

Pronari i hotelit në Tushemisht, që iu bë attentat me armë zjarri dy herë brenda javës, Jetmir Muçllari, ka folur për mediat. Sipas tij ngjarja...

Zhduket e mitura në Vlorë/ Babai kërkon ndihmë mes lotësh: Telefonata e fundit që bëri

Një vajzë  e mitur e moshës 14-vjeçare është larguar nga banesa e saj në Vlorë duke humbur kontaktet me familjarët tre ditë më parë. Babai...

Ditën “arrest shtëpie”, natën dilnin grabisnin me dhunë, në pranga dy adoleshentë

Thyen masën e sigurisë "arrest në shtëpi" dhe kryenin vjedhje gjatë natës, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas. Burime policore bëjnë me dije se...

“Unë ‘gjatoshi gjuhëshpatë’ dhe ai ‘gjarpëroshi mendjemprehtë’”, Rama kujton Sabri Godon

Kryeministri Edi Rama në një homazh për Sabri Godon, postuar në rrjetet sociale, kujton se atij i dukej ironike “që unë, “gjatoshi gjuhëshpatë” i...

Lajme të tjera

Web TV