Feston sot 47-vjetorin e lindjes/ Igli Tare, një histori e vërtetë suksesi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit Igli Tare feston sot përvjetorin e 47-të të lindjes. Drejtori Sportiv i skuadrës së Lazios është një nga emrat më të suksesshëm të futbollit shqiptar.

Ai ka luajtur me një sërë skuadrash shqiptare e të huaja duke  filluar që nga Partizani për të vijuar më pas me emra të mëdhenj si Fortuna Düsseldorf, Brescia, Bolognia e në fund e mbylli karrierën e tij si futbollist aktiv te skuadra që tashmë është drejtor.

Tare ka qenë një nga sulmuesit më të rëndësishëm të kombëtares kuqezi për një periudhë të gjatë dhe emri i tij është i gdhendur fort në historinë e futbollit të vendit tonë.

Pasi mbylli fazën si lojtar aktiv, Igli Tares iu propozua posti i Drejtorit Sportiv te të kaltrit e Italisë nga Presidenti Claudio Lotito.

Edhe në këtë pozicion shqiptari ka treguar se është nga më të mirët, duke sjellë talente premtuese te Lazio dhe duke e ngritur në nivel aq të lartë, duke konkurruar fortë në Serinë A.

Afrimet e lojtarëve me shifra të ulëta dhe kthimi i tyre në disa prej emrave më të mirë në futbollin Italian, kanë treguar aftësinë e Igli Tares për të dalluar talentet.

Rrugëtimi i tij cilësohet me plot gojë si një histori suksesi, pasi ende ai vijon të shkëlqejë mes më të mirëve, ndonëse tashmë në një pozicion tjetër në klub.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Mero Baze: Rivali i Bashës, duhet të bëjë betejë me Berishën

Fati e deshi që Lulzim Basha të mos shpëtonte dot prej Sali Berishës. Edhe pse nxitoi ta afroj sa...

A do të hiqet ora policore? Ja çfarë thotë Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manstirliu, e ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në “News 24”, foli për heqjen e orës policore dhe lehtësimin e masave...

I maskuar dhe me bidon benzine në dorë, shihni lëvizjet e autorit që i vuri flakën lokalit në Myslym Shyr (Video)

Tetë ditë më parë u raportua një ngjarje ku një lokal kishte marrë flakë dhe ishte djegur duke pasur vetëm dëme materiale. Ngjarje kishte ndodhur...

Kim Jong-un me dorë të hekurt: Do visheni dhe do prisni flokët siç dua unë

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është një nga diktatorët e pakët të botës. Ai, shpesh ndërmerr vendime ekstreme ndaj qytetarëve të tij. Vendimi...

Vetëm dy orë përpara ngjarjes, ky është elementi që mund të ‘groposë’ grabitësit që vranë 20-vjeçaren në Greqi

Vrasja e 20-vjeçares britanike nga grabitësit në lagjen Glyka Nera të Athinës në Greqi po shkon drejt zbardhjes. Një tjetër element kryesor i rëndësishëm është zbuluar nga...

Lajme të tjera

Web TV