test

Maqedoni e Veriut/ 137 raste të reja me C*vid-19 në 24 orët e fundit, 9 viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar rastet e reja në 24 orët e fundit. Nga 1542 testime të kryera, janë regjistruar 137 raste të reja me koronavirus. Më tej shtohet se rastet e reja janë: 60 në Shkup, 13 në Kumanovë, Dibër 5, Shtip 16, Prilep 3, Tetovë 7, Strugë 1, Veles 3, Manastir 5, Ohër 1, Gostivar 11, Koçan, Probishtip, Demir Hisar dhe Vinicë nga 1 rast, Sveti Nikole 3 dhe Kërçovë 5.

Po ashtu nga ministria thekson se kanë humbur jetën nëntë pacientë. Tre janë nga Shkupi, dy nga Kumanova, nga një në Shtip dhe Strugë dhe dy nga Gostivari.

Instituti për Shëndet Publik njofton se sot edhe 103 persona janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 9.934, numri i të shëruarve 5.357, numri i të vderkuve 460, ndërsa momentalisht në Maqedoni ka 4.117 raste aktive. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV