Xavi Hernandez rezulton pozitiv me koronavirus

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-futbollisti i Barcelonës  Xavi Hernandez është infektuar me Covid-19. Ky lajm është konfirmuar nga vetë trajneri i Al Sadd përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai nuk do ta drejtojë ekipin e tij në mënyrë që të ndjekë protokollin e vendosur shëndetësor, megjithëse ai ka siguruar se është mirë raporton La Vanguardia.

“Disa ditë më parë unë rezultova pozitiv me COVID-19. Për fat të mirë, ndihem mirë, por do të izolohem. Kur shërbimet mjekësore të më lejojnë, unë do të jem i gatshëm për t’u rikthyer në rutinën time të punës.”-shkruan Xavi në Twitter.

https://www.instagram.com/p/CDDy-cmjW9-/?utm_source=ig_web_copy_link

Në vend të tij në stol do të qëndrojë David Prats, i cili do të drejtojë skuadrën në ndeshjet e radhës, pasi ish-futbollisti i Barçës tani duhet të qëndrojë i izoluar në shtëpi.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Ja farat që ndihmojnë në dobësim dhe në përmisimin e tretjes

Farat chia janë një shtesë e shëndetshme për çdo dietë. Këto fara të vogla sjellin një grusht të fuqishëm...

E rëndë/ Të shtëna gjatë ndeshjes së futbollit, tre persona humbin jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Guanajuato të Meksikës. Sipas mediave të huaja, nga të shtënat me armë të regjistruara gjatë një ndeshje futbolli...

Vajza e aktorit të ndjerë, Paul Walker zyrtarizon fejesën

Vajza e aktorit të ndjerë Paul Walker, Meadow Walker, ka bërë zyrtare fejesën me partnerin e saj, Louis Thornton-Allan. Modelja 22-vjeçare ka treguar përmes një video...

Nisin dyshimet për zjarret në Europë/ Media italiane publikon videon, piromani i vë flakën arës dhe largohet i qetë (Video)

Një pjesë e mirë e Evropës është përfshirë nga zjarre të shumta. Turqia, Italia, Spanja, Greqia, por edhe vendi ynë, janë duke u përballur...

OSHEE kryen punime, ja zonat që do mbeten pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme do të kryhen punime në disa zona të Tiranës. Për këtë...

Lajme të tjera

Web TV