Zidane nuk bën ndarje, mund të largojë të birin nga Real Madrid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Djali i trajnerit të Real Madrit, Zinedine Zidanes,Lukas mund të largohet nga “Los Blancos” këtë verë.

Ai nuk ka gjetur mjaftueshëm hapësirë të madrilenët dhe për këtë arsye pritet që të lëvizë.

Ndonëse trajner është babai i tij, portieri nuk ka pasur minutash të mjaftueshëm dhe tashmë është në kërkim të një klubi ku do mund ta shfaqë veten.

22-vjeçari, Lukas është pjesë e Realit që në moshën 6 vjeçare, por duket se pas 16 viteve do të largohet nga klubi, të cilin e ka dashuruar që i vogël.

Kontrata e tij me Realin ka përfunduar që më 21 korrik dhe tashmë ai është një lojtar i lirë.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Trafik droge/ Shoqërohen në Polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut

Janë shoqëruar në polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut. Nuk dihen ende arsyet e shoqërimit të tyre në...

“Çështje edhe më të vështira po vijnë”/ Yuri Kim: SHBA do të jetë më Shqipërinë derisa drejtësia të jetë funksionale

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon sërish për Reformën në Drejtësi, teksa thekson se ajo është e vërtetë. Duke u ndalur te Gjykata...

‘E kanë droguar dhe e kanë përdhunuar’, flet xhaxhai i të miturës: Vajza ka tentuar të vrasë veten (Video)

Xhaxhi i të miturës e cila u abuzuar seksualisht nga 5 persona në Rrëshen, ka deklaruar se vajza ka qenë në gjendje shumë të...

U njohën në “Facebook”, i riu i mbyll gojën vajzës dhe e përdhunon në takimin e parë

Një rast i abuzimit seksual u zbulua këtë të premte nga mediat greke në Athinë. Një vajzë 22-vjeçare u njoh me një bashkëmoshatar në...

Vjedhje në Gardën e Republikës/ Kishte frikë hajdutët dhe nuk i mbante lekët në banesë

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Lajme të tjera

Web TV