FOTO/ Zbulohet “lodra” e re e Ronaldos, ka blerë një jaht që kushton 5.6 milionë euro

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo njihet për shpenzimet e mëdha që bën në objekte që i pëlqejnë. E shtrenjtë mund të konsiderohet edhe “lodra” e blerë së fundmi nga ylli i skuadrës së Juventusit.

Portugezi është duke shijuar verën së bashku me partneren e tij Georgina Rodriguez dhe fëmijët një jahtin e tij të ri.

Jahti luksoz kushton rreth 6 milionë euro, ndërsa i përket firmës italiane “Azimut” raporton “Expansion”.

Ai është i gjatë 27 metra dhe i gjerë 3 metra ndërsa ka një suitë me xham panoramik, që lejon pamje spektakolare dhe unike të detit.

Ky jaht ka katër suita dyshe për pasagjerë dhe dy kabina të tjera për ekuipazhin, shtatë tualete në të tria katet e mjetit lundrues. Ndërsa pjesa e jashtme ka një dizajn modern dhe linjë aerodinamike, që e lejon jahtin të lundrojë me një shpejtësi maksimale prej 28 miljesh.

Nga kantierët e anijeve nuk e është konfirmuar ende, por në Itali thuhet me siguri se këtë jaht e ka blerë Cristiano Ronaldo për 5.6 milionë euro, pas disa verave, kur e kishte shijuar me qira këtë mjet lundrues luksoz.ka.ta/Fjala.al/

 


Të fundit

Gjithçka në shtesë, Danimarka ‘kockë e fortë’ për Anglinë

Ashtu si dje në Itali-Spanjë, edhe sonte ndeshja mes Anglisë dhe Danimarkës shkon në kohën shtesë pasi 90 minuta...

Tronditet Dubai, një zjarr i fuqishëm shpërthen në port

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur këtë mbrëmje në Dubai. Sipas raportimeve paraprake nga mediat vendase ngjarja ka ndodhur në portin Jebel Ali. Dyshohet se...

Mero Baze: Gramoz Ruçi, dinozauri i patretur i politikës shqiptare

Nga Mero Baze 40 vjet më parë Gramoz Ruçi ishte sekretar Partie në kooperativën e Progonatit në Tepelenë. Askujt nuk do t’i binte në sy,...

Dritan Shakohoxha braktis profesionin e zemrës: Finalja e së dielës do jetë ndeshja e fundit që komentoj

Dritan Shakohoxha, një nga komentatorët më të njohur në vend ka vendosur të lërë profesionin, që e ka ushtruar prej vitesh tashmë. Këto dy...

Danimarka shokon Anglinë me një supergol të Damsgard, Anglia barazon 9 minuta më vonë me një autogol të Kjaer (Video)

Danimarka ka bërë stadiumin e Wembley-n të heshtë, me një supergol nga goditja e dënimit. Goli u realizua nga talenti i Sampdorias Damsgard, i cili...

Lajme të tjera

Web TV