“Hard Talk me Roland Qafokun”, i ftuar historiani Marenglen Kasmi

113 563 lexime

77,451FansaPëlqeje

Të fundit

SHBA/ Rrëmbyen dhe plagosën një burrë, 4 shqiptarë dënohen me 8 vite burg

Gjykata në Harlem të Nju Jorkut ka dënuar me 8 vite burg 4 shqiptarë të akuzuar për rrëmbimin e...

Artisti britanik ‘zhvesh’ 200 persona, ‘Nudo, por me maska’

Artisti amerikan, Spencer Tunick zhvilloi një ide artistike duke ‘zhveshur’ 200 persona në Londër të cilët nuk kishin veshur asgjë përveç maskave. Artisti i cili...

Pipero, pesimist: Nuk pres mrekulli as nga kurimi me plazmë, as nga vaksina

Mjeku Pëllumb Pipero nuk pret ndonjë mrekulli nga përdorimi i plazmës së gjakut dhe as nga vaksina, në betejën me Covid-19. Sipas tij në luftën...

Detaje për arrestimin e Eldi Dizdari/Karteli shqiptar i drogës kishte shtrirje në disa shtete

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “Los Blancos”, ka vënë në pranga Eldi Dizdarin (Denis Matoshi). Ky i fundit konsiderohet një nga krerët e kokainës...

Ngjarjet e datës 17 shtator

1631 - Suedia arrinë fitore të madhe ndaj Perandorisë së Shenjtë Romake gjatë luftës tridhjet vjeçare. 1859 - Joshua A. Norton e shpall veten Perandori...

Lajme të tjera

Web TV