Alarmohet Real Madrid, sulmuesi rezulton pozitiv me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vetëm disa ditë na ndajnë nga rikthimi i Champions League dhe skuadra e Real Madrid është tronditur nga një lajm që ka marrë së fundmi.

Një nga lojtarët e madrilenëve ka rezultuar pozitiv me koronavirus, duke ndikuar edhe te atmosfera pas shpalljes kampion të La Liga-s.

Sulmuesi Mariano Diaz është infektuar nga virusi i rrezikshëm dhe aktualisht është izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës.

Bazuar në protokollet mjekësore të këtij klubi, futbollisti duhet të mbetet në karantinë derisa të konfirmohet i shëruar përmes dy tamponëve radhazi. Ai ka munguar në stërvitjen e zhvilluar nga skuadra e “Los Blancos” ditën e sotme.

Ndërsa duke pasur parasysh afatet e daljes nga karantina, 26-vjeçari pritet ta humbasë ndeshjen e kthimit të 1-8-ave kundër Manchester City, në Champions League.

Sulmuesi dhe e gjithë skuadra e Real Madrid, ka shijuar disa ditë pushimi pas fitores së trofeut të La Liga-s. Ndërsa pas kthimit nga ato pushime të shkurtra, klubi kreu testime për Covid-19 te lojtarët dhe Mariano rezultoi pozitiv.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Trafik droge/ Shoqërohen në Polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut

Janë shoqëruar në polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut. Nuk dihen ende arsyet e shoqërimit të tyre në...

“Çështje edhe më të vështira po vijnë”/ Yuri Kim: SHBA do të jetë më Shqipërinë derisa drejtësia të jetë funksionale

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon sërish për Reformën në Drejtësi, teksa thekson se ajo është e vërtetë. Duke u ndalur te Gjykata...

‘E kanë droguar dhe e kanë përdhunuar’, flet xhaxhai i të miturës: Vajza ka tentuar të vrasë veten (Video)

Xhaxhi i të miturës e cila u abuzuar seksualisht nga 5 persona në Rrëshen, ka deklaruar se vajza ka qenë në gjendje shumë të...

U njohën në “Facebook”, i riu i mbyll gojën vajzës dhe e përdhunon në takimin e parë

Një rast i abuzimit seksual u zbulua këtë të premte nga mediat greke në Athinë. Një vajzë 22-vjeçare u njoh me një bashkëmoshatar në...

Vjedhje në Gardën e Republikës/ Kishte frikë hajdutët dhe nuk i mbante lekët në banesë

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Lajme të tjera

Web TV