Studim/ 1 miliardë kamera do vëzhgojnë botën në 2021

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deri vitin tjetër bota pritet të jetë nën vëzhgimin e një miliardë kamerave të sigurisë.

Teksa 18 nga 20 qytetet më të vëzhguar të botës ndodhen në Kinë, Londra nuk mbetet shumë mbrapa, por është e treta në këtë listë.

Kryeqyteti i Anglisë ka një kamera për 15 njerëz, ka treguar një studim i ri.

Ky nivel kryesohet nga vetëm dy qytete; Taiyuan, me një kamera për 8 banorë dhe Wuxi, një kamera për 11 banorë.

Studimi i ri tregon se kamerat e sigurisë mund të jenë shumë më të shpeshta nga sa besohej dhe se numri i tyre mund të shkojë deri në 1 miliardë deri në vitin tjetër. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Lajme të tjera

Web TV