Skandal/ Arturo Vidal del në video-live i dehur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Arturo Vidal është shfaqur i dehur në një video-live në ‘Instagram’ në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Edhe pse kiliani e fshiu videon, disa ndjekës të tij u treguan të shpejtë dhe e regjistruan e atë e më pas e publikuan në rrjetet social raporton La Vanguardia.

Ajo video solli një sërë reagimesh dhe të shumët ishin personat që e kritikuan lojtarin. Në momentin kur doli në video-live Arturo Vidal ishte në natën e fundit të pushimeve të tij, të cilat futbollisti i kaloi me familjen e tij në Ibiza.

33-vjeçari ka arritur të përfundojë sezonin e tij me 8 gola në 1.663 minutat e luajtura, që mesatarisht është një gol çdo 208 minuta.

As në kohën e tij më të mirë në Juventus kiliani nuk arriti një mesatare kaq të lartë. Në sezonin 2013-2014, Vidal shënoi 11 gola në Serie A në 2.441 minuta, mesatarisht një gol çdo 222 minuta, i cili ishte rekordi i tij deri këtë vit.

Ndërsa në Gjermani së pari me Bayer Leverkusen (nga 2007 deri në 2011) dhe më pas në Bayern Munich (nga 2015 deri në 2018) shifra më e mirë ishte disi çdo 1 gol 243 minuta, e arritur në sezonin 2017-2018 kohë kur shënoi 6 gola në vetëm 1,457 minutat e luajtura.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Policia jep detaje për vrasjen e Delon Troqes: Humbi jetën në spital, dyshohet se autorët…

Një 38-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri të premten në darkë në lagjen “Pavarësia” të qytetit të Vlorës. Burimet nga...

“Një snajperist duke qëlluar”/ Video që bëri bujë rinis hetimet për krime lufte në Sarajevë

Prokurorët për krime lufte në Bosnje-Hercegovinë, kanë nisur hetime pas publikimit të një videoje, në të cilën supozohet se një snajperist shihet duke gjuajtur...

U ekzekutua me 15 plumba, familjarët e Delon Troqes dhunojnë me grushte mjekun e Reanimacionit

Pas ekzekutimit me 15 plumba të 38-vjeçarit Delon Troqe mbrëmjen e sotme në Vlorë, familjarët e tij kanë dhunuar një mjek reanimacioni. Viktima u dërgua...

“Do të na bëjnë presion për çështjen e Kosovës”, flasin mediat serbe: Vuçiç i frikësuar për takimin me Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shprehur frikën se në periudhën e ardhshme do të ketë presione të ndryshme politike për çështjen e Kosovës. Siç...

“Jam zhveshur për Mozzik-un”, Loredana habit me deklaratën

Çifti i njohur i reperëve, Loredana Zefi dhe Mozzik, janë në prag të publikimit të albumit të tyre më të ri. Të gjithë kishim menduar...

Lajme të tjera

Web TV