“Je zemëruar se nuk kam shkruar për librin tënd dhe nuk po vjen në konferencë për Kosovën”?Zbulohet letra që Arshi Pipa bënte “sherr” me Martin Camajn

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Je zemëruar se nuk kam shkruar për librin tënd dhe nuk po vjen në konferencë për Kosovën”?Zbulohet letra që Arshi Pipa bënte “sherr” me Martin Camajn

Studiuesi dhe personazhi i njohur Parid Turdiu ka qëlluar sërish në shenjë. Ai ka publikaur një letër të rrallë që Arshi Pipa ia dërgonte Martin Camajt më 24 shtator 1982. Nga leximi I letrës kuptohet qartë se marrëdhëniet mes dy njerëzve të letrave nuyk kanë qenë normale. Bëhet fjalë për një konferencë ndërkombëtare për Kosovën në të cilën Camaj ka refuzuar të marrë pjesë dhe për këtë arsye Arshi Pipa i shkruan këtë letër me nota jo shumë miqësore. Nga ajo që shkruhet në letër kuptohet se arsyeja është personale mes të dyve. Më poshtë letra e plotë.

 

Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare në Gjermani

Eni Doko, mjeke specialiste, është ndarë nga jeta këtë të dielë në Gjermani. Lajmin e trishtë e ka dhënë...

“Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën”! Rama ironizon sërish Bashën duke përdorur fjalët e Topallit

Kryeministri Rama publikoi sërish një video të ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli, ndërkohë që kjo e fundit po akuzonte kreun e PD-së Lulzim Basha për bashkëpunim...

A hyri Rama me mik në ekipin e basketbollit? Çaçi tregon të pathënat për kryeministrin

Kampioni i ekipit Partizani i ftuar në emisionin “E Diell”, kujton se çfarë i tha Rama kur erdhi në ekip. Gazmend Çaçi tregoi se kur...

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin, Kukësi rikonfirmon trajnerin Hallaçi

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin e ish-kapitenit, i jep votëbesimin. Përtej paraqitjeje të kënaqshme në turet eliminatore të Ligës së Evropës dhe...

Publikohet kërkesa e Rugovës për hyrje në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i udhëtimit ishte...

Lajme të tjera

Web TV