EKSKLUZIVE/Ergys Kaçe i jep “lamtumirën” Greqisë, zbulohet ekipi ku do të transferohet

113 563 lexime

77,508FansaPëlqeje

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ergys Kaçe është pranë kalimit te ekipi i Hanover, që luan në Bundesliga 2 dhe dëshiron një rikthim në elitë. Këtë gjë e konfirmojnë burime të gazetares së Grupit Mediatik “Fjala”, Katerina Tafa.

Po të njëjtat burime, konfirmojnë për “Fjala.al” se për “shtatshkurtrin” kuqezi ka patur interes dhe ekipe zviceriane, turke, amerikane dhe ekipe të tjera gjermane, por Kaçe duket se ka zgjedhur Hanoverin dhe zyrtarizimi pritet të vijë ditët në vijim.

Mesfushorit 27-vjeçar i ka përfunduar kontrata me PAOK, që asnjëherë nuk e ka vlerësuar për kontributin e tij dhe tashmë do të provojë një aventurë jashtë tokës helene.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona. Po ashtu,...

Lajme të tjera

Web TV