Paul McCartney: Ndonjëherë kur fle, ëndërroj bashkimin e “The Beatles “

113 563 lexime

77,512FansaPëlqeje

Edhe dy vite bën 80 vjeç por Paul McCartney duket se ka një nostalgji të madhe për kohën e “The Beatles”

Ky njeri që mendon se brezat e rinj e njohin për bashkëpunimin e tij me Kanye West, ose të paktën kështu shprehet ai, duket se e ka ëndërr që Beatles-at të jenë sërish së bashku raporton La Vanguardia.

Me mbi njëqind milionë albume të shitura, “Yesterday” është bërë kënga për të cilën ka pasur më shumë versione në tërë historinë e këtij grupi.

McCartney ka shkruar përsëri më shumë se tridhjetë këngë që kanë arritur numrin një të klasifikimeve në SHBA dhe ka marrë më shumë se 20 çmime Grammy. Këto të fundit për punën e jashtëzakonshme të ribotimit të albumeve të tyre klasikë. Flaming Pie do të rishfaqet në disa edicione me materiale audiovizuale dhe artistike të pabotuara.

McCartney pëlqen të flasë aq shumë për kohërat e Beatles sa shprehet: “ndonjëherë, kur unë jam në gjumë ëndërroj që do të jemi përsëri bashkë “.

Ai nuk e fsheh se pas asaj përpjekjeje për të ruajtur trashëgiminë e tij dhe atë të muzikantëve që e kanë rrethuar, Paul fsheh kënaqësinë për tu rikuperuar, siç ka komentuar shpesh, “kohërat e pafajshme të fëmijërisë , të cilat për mua ishin të shkëlqyera, përveç vdekjes së nënës sime. Kam pasur një familje të mirë. Ose ato ditë kur kemi shkelmuar Liverpoolin me kitarat tona na kanë mbetur në memorie”./ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Shkoi në spital të lindte, gruaja zbulon tradhëtinë e burrit

Duket se dita e lindjes ka rezultuar fatale për një grua pasi kjo e fundit teksa shkoi në spital,...

Koplik/Zjarri dëmton rrjetin e shpërndarjes, ja fshatarat pa energji elektrike

Rrjeti 35 kV në Koplik të Malësisë së Madhe është dëmtuar sot si pasojë e një zjarri. Sipas OSSH linjat 35 kV Bogiq- Koplik dhe...

Këto janë truket që iu shpëtojnë nga këpucët e ngushta

Blijini këpucët pasdite– Blerja e këpucëve pasdite është zgjidhja ideale nëse doni të keni një produkt të rehatshëm. Në fund të një dite të...

Ndiheni përgjumësh? Ja pse femrat kanë nevojë më shumë se meshkujt për gjumë

Gjumi i femrave është shumë më ndryshe nga ai i meshkujve, kjo pasi studime të ndryshme, kanë provuar se gjinia e brishtë ka nevojë...

Unaza e Re/30-vjeçari hidhet nga lartësia, detajet e policisë

Një person është hedhur nga lartësia e një pallati në zonën e Unazës së Re. Sipas policisë, 30 vjeçari dyshohet se është heshur vetë nga...

Lajme të tjera

Web TV