Humbën nënën/ Familja Rama i drejtohet miqve me një mesazh: Ju lutem na mirëkuptoni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme është ndarë nga jeta nëna e kryeministrit, Aneta Rama, lajm të cilin e ka bërë publik vet ai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Rama është shprehur i pikëlluar për humbjen e saj  në moshën 82-vjeçare teksa ka shkruar se do i mungojë shumë të gjithëve.

Disa orë pas ndarjes nga jeta të nënës së kryeministrit, familja Rama i është drejtuar të gjithë miqve dhe familjarëve të tyre për ti mirëkuptuar në këtë ditë të vështirë dhe që nuk mund të presin ngushëllimet dhe pjesëmarrjen e tyre fizikisht në ceremoninë mortore.

 

Mesazhi i Edi dhe Olsi Rames

Përulësisht u lutemi familjarisht mirëkuptim të gjithë të afërmve e miqve të mirë, për pamundësinë e pritjes së ngushëllimeve e të ceremonisë së përcjelljes së nënës sonë në banesën e fundit, në kushtet e detyrimit për të respektuar rregullat e mbrojtjes së shëndetit të gjithësecilit. I falenderojmë të gjithë për mesazhet prekëse që vazhdojnë ta na vijnë për humbjen e nënës sonë të shtrenjtë dhe e vlerësojmë shumë respektin e mirëkuptimin e kujtdo që do të donte të ishte edhe fizikisht pranë nesh në këtë ditë të vështirë.

Edi dhe Olsi Rama   /Ra.My.Fjala.al/


Të fundit

Sulmi me 5 të plagosur në xhami, mbërrin në vendngjarje drejtori i antiterrorit  

Rreth 90 minuta pas sulmit me pesë të plagosur në xhaminë tek “Rruga e Kavajës” në vendin e ngjarjes...

Autori i sulmit të sotëm në xhami me precedent penal, ishte shpallur në kërkim një muaj më parë pas sherrit tek…

Autori i sulmit të sotëm në xhaminë “Dine Hoxha” tek “Rruga e Kavajës” rezulton me precedentë penalë. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se 34-vjeçari...

Ministri Çuçi mbledh drejtuesit e Policisë së Shtetit: Çoni para drejtësisë personat e përfshirë në krime elektorale

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zhvilluar sot një takim online me drejtuesit e qendrorë dhe vendorë të Policisë së Shtetit. Në fokus ishte...

Mbërrijnë 208 mijë dozat të vaksinës kineze/ Manastirliu: Në mbrëmje vijnë të Pfizer

Kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” pjesa e fundit e vaksinave të siguruara nga kontrata me prodhuesin e Sinovac. Bëhet fjalë për 208 mijë...

E përjashtuan 5 herë/ Shihni shifrat stratosferike që ka fituar Mourinho nga shkarkimet

Ditën e sotme, skuadra e Totenhemit zyrtarizoi shkarkimin e trajnerit portugez, Zhoze Murinjo pas dy viteve në stolin e londinezëve. Rezultatet e dobëta dhe mosarritja...

Lajme të tjera

Web TV