Këto janë truket që iu shpëtojnë nga këpucët e ngushta

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Blijini këpucët pasdite– Blerja e këpucëve pasdite është zgjidhja ideale nëse doni të keni një produkt të rehatshëm. Në fund të një dite të lodhshme këmbët fryhen dhe në këtë mënyrë pasdite ju do mund të zgjidhni masni më të përshtatshme, duke shmangur flluskat që mund t’iu krijohen.

Nuk këshillohet blerja e këpucëve në mëngjes, për shkak se këmbët janë të çlodhura dhe mund t’iu gënjejnë.

Mbajini këmbët të hidratuara- Këmbët janë një prej pjesëve më delikate të trupit por që shpesh nënvlerësohen. Duhet të trajtohen njëlloj si fytyra ndaj kanë nevojë për hidratim, kështu që merrni kremin e duhur. Edhe flluskat që mund të krijohen stimulohen nga lëkura e thatë, sidomos kur nuk keni veshur këpucë.

Uthulla e mollës kundër fryrjes së këmbëve– Ata që kanë pak kohë të lirë në fund të ditës, këshillohet që ti fusin këmbët në ujë me uthull molle.

Duke i mbajtur për disa minuta në të, do të reduktoni fryrjen e këmbëve dhe do të eliminoni qelizat e vdekura, shkruan noa.al.

Mbani këpucë rezervë me vete– Ka disa këpucë që pavarësisht se mund ti keni veshur disa herë sërish ju shtrëngojnë. Në këto raste ekstreme, zgjidhja e vetme është që të mbani këpucë të rehatshme rezervë me vete në një çantë. Sigurisht mund t’iu duket e bezdisshme, por është më mirë se dhimbja./Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Vogëlushja përpiqet ta ndihmojë por nuk e di se është një statujë/ Foto

Një vajzë e vogël është afruar për të ndihmuar një të moshuar, por nuk e ka ditur që përpiqet...

Ardi Veliu pezullon efektivin e Policisë Kufitare Kakavijë, akuza që rëndon mbi të

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka pezulluar menjëherë nga detyra punonjësin e Policisë A. Ç. Punonjësi i Stacionit të Policisë Kufitare Kakavijë, duke...

Infermierja shqiptare humb jetën nga virusi, dhëndri deputet i bën një dedikim prekës

Një infermiere në Kosovë ka humbur betejën me COVID-19 gjatë ditës së djeshme. 63-vjeçarja Shkurte Gecaj nga Peja, mësohet se është vjehrra e deputetit...

Kosovë/ 8 persona humbasin jetën dhe shënohen 142 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Mjekët e klinikave të Kosovës,  kanë regjistruar të enjten 193 raste të reja me koronavirus, pas marrjes së 491 mostrave. Ndërkohë 8 persona humbasin jetën...

Video/ Boksieri rreh kamarierët dhe dy policë

Mossos d'Esquadra kanë arrestuar një turist italian të enjten herët në mëngjes që sulmuan dy kamerierë dhe dy policë civilë nga Ciutat Vella stacionin...

Lajme të tjera

Web TV