“Lëreni të qetë, Elbasanin tim!” Situata kriminale indinjon moderatorin e njohur

113 563 lexime

77,508FansaPëlqeje

Edi Oga është një personazh i njohur publik, profesioni i vërtetë i të cilit është mjek, pavarësisht se ne jemi mësuar ta shohim për vite me radhë në ekran si moderator.

Përmes një postimi në Facebook, moderatori duket paksa i revoltuar me situatën e vrasjeve të ndodhura së fundmi shumë shpesh në çdo cep të Shqipërisë, përfshirë edhe qytetin e tij, Elbasanin.

Ai kërkon që të ndalet larja me gjak e rrugëve, se edhe pse persona me precedentë penalë siç i quan ai, në fund fare edhe ata janë bij nënash, dhe për këtë kërkon që ata të mbahen në burg, dhe mos të vriten si qenër rrugësh.

Postimi i plotë i Edi Ogës

Elbasani im i dashur! Dikur qyteti i luleve, sot qyteti i krimit! Qyteti që bën kurban djemtë e rinj!
Përpara viteve ’90, thernim një djalë të ri në muaj! Në vitin ’97, thernim një djalë në javë!
Sot therim një djalë të ri, çdo ditë!

“Janë me precedentë penalë!”, dëgjoj të thonë. Dakord, shumica të tillë janë, por janë bij nënash, sidoqoftë! Përse ky shtet i dështuar nuk i mban në burg, por i lëshon rrugëve të vriten si qenër me sho-shoqin? Boll m’i latë me gjak rrugët e qytetit tim!

Dakord, kur ju gangsterë vriteni me njëri-tjetrin, kryeministri mbushet me frymë, por ju lutem shumë, hesapet tuaja lajini mundësisht jashtë shtetit! Mos e ndosni më Elbasanin!
Lëreni të qetë qytetin e njerëzve të butë! Lëreni të qetë, Elbasanin tim!/Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona. Po ashtu,...

Lajme të tjera

Web TV