Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona.

Po ashtu, autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan se brenda ditës, betejën me Covid-19 e kanë humbur 7 persona dhe numri në total i viktimave që nga fillimi i pandemisë derfi më tani ka shkuar në 493 të tjerë.

Autoritetet kanë njoftuar se numri i të shëruarve deri më tani ka shkuar në 6,698 persona sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 3 pacientë. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Elbasan/ 16-vjeçarin e zë korrenti, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Një 16 vjeçar nga fshati Katund i Ri në Njësinë Administrative Bradashesh i Elbasanit pasditen e të dielës ka...

Bilanci i errët/ OBSH: Mbi 564 mijë raste të reja ditore të Covid-19 brenda një dite në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi së më shumë se 564 mijë raste të konfirmuara të Coronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve të fundit...

Fauci paralajmëron shtim të rasteve me Covid pas festës së ‘Falenderimeve’

ShBA mund të shënojë një rritje të rasteve me koronavirus pas festës së "Falënderimeve". Ky është paralajmërimi i ekspertit të sëmundjeve infektive dr. Fauci. Ditën...

E trishtë/ 60-vjeçari hidhet nga spitali “Shefqet Ndroqi”

Një 60-vjeçar është hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe për fat të keq ka ndërruar jetë.  “Më datë 30.11.2020, rreth orës 00:30, dyshohet se është...

Rikthimi në PD i Gazmend Oketës/ Ish-Zëvendëskryeministri i ftuar sot në “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”

Ish-zëvendëskryeminstri dhe ish-ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa do jetë i ftuar sot në orën 18.30 në emisionin “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” në FJALA...

Lajme të tjera

Web TV