Ndahet nga jeta Aneta Rama/ U pa për herë të fundit krah kryeministrit në 56 vjetorin e tij

113 563 lexime

77,508FansaPëlqeje

Dita e sotme është një ditë zie për kryeministrin e vendit Edi Rama i cili ka humbur të ëmën mëngjesin e kësaj të shtune.

Për gati dy vitet e fundit Aneta Rama nuk ishte shfaqur në asnjë dalje publike teksa hera e fundit që e pamë ishte përmes një fotoje të publikuar nga vetë kryeministri Rama në 56 vjetorin e tij të lindjes.

Në foto kryeministri Rama shfaqej përkrah nënës së tij duke u përqafuar teksa e shoqëronte me mbishkrimin ‘me gruan që më dha jetën’.

Dy vite më parë ajo u nderua me çmimin “Nderi i stomatologjisë shqiptare”, por u tërhoq nga djali i saj, Edi Rama.

Ajo nuk mori pjesë në ceremoninë e zhvilluar në Vlorë për shkak të gjendjes shëndetësore që po kalonte. Çmimi iu dha me rastin e 100-vjetorit të Shërbimit Stomatologjik në vend.

Aneta Rama ka ndërruar jetë në orën 05.00 të mëngjesit të sotëm në shtëpinë e saj. Ajo ishte e sëmurë, ndërsa prej ditësh ndodhej e shtruar në spital. Një javë më Aneta Rama kishte lënë spitalin dhe qëndronte në shtëpinë e saj.

Kujtojmë se përcjellja për në banesën e fundit do të bëhet në orën 17.00 në varrezat e Sharrës dhe për shkak të pandemisë do të ketë numër të kufizuar njerëzish.

Aktualisht kryeministri Rama dhe i vëllai i tij Olsi ndodhen në shtëpinë e nënës së tyre./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona. Po ashtu,...

Lajme të tjera

Web TV