Nuk mjaftojnë vijëzimet e bardha, macja e ngordhur pikë ndarëse në rrugë

113 563 lexime

77,508FansaPëlqeje

Fotoja ku shihet një mace e ngordhur në mes të rrugës e lyer me bojë të bardhë po bën xhiron në rrjetet sociale.

Skena vjen nga Calopar, një komunë e vogël me rreth 4 mijë banorë, në distriktin e Dolj, në Rumani, ku punonjësit e mirëmbajtjes së rrugës bëjnë vijëzimet e bardha.

Puna ecën me ritëm, ndoshta me aq shpejtësi sa që kur bëhen vijëzimet, punonjësit nuk e vënë re macen e ngordhur në asfalt, ndoshta e shtypur nga ndonjë makinë dhe e lyejnë me bojë sipër.

Fotografia e maces së ngordhur të lyer me të bardhë u publikua në rrjetet sociale, duke u përhapur me shpejtësi./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona. Po ashtu,...

Lajme të tjera

Web TV