Paul McCartney: Ëndërroj bashkimin e “The Beatles”

113 563 lexime

77,509FansaPëlqeje

Edhe dy vite bën 80 vjeç por Paul McCartney duket se ka një nostalgji të madhe për kohën e “The Beatles”. Ky njeri që mendon se brezat e rinj e njohin për bashkëpunimin e tij me Kanye West, ose të paktën kështu shprehet ai, duket se e ka ëndërr që Beatles-at të jenë sërish së bashku raporton La Vanguardia.

Me mbi njëqind milionë albume të shitura, “Yesterday” është bërë kënga për të cilën ka pasur më shumë versione në tërë historinë e këtij grupi.

McCartney ka shkruar përsëri më shumë se tridhjetë këngë që kanë arritur numrin një të klasifikimeve në SHBA dhe ka marrë më shumë se 20 çmime Grammy. Këto të fundit për punën e jashtëzakonshme të ribotimit të albumeve të tyre klasikë. Flaming Pie do të rishfaqet në disa edicione me materiale audiovizuale dhe artistike të pabotuara.

McCartney pëlqen të flasë aq shumë për kohërat e Beatles sa shprehet: “ndonjëherë, kur unë jam në gjumë ëndërroj që do të jemi përsëri bashkë “.

Ai nuk e fsheh se pas asaj përpjekjeje për të ruajtur trashëgiminë e tij dhe atë të muzikantëve që e kanë rrethuar, Paul fsheh kënaqësinë për tu rikuperuar, siç ka komentuar shpesh, “kohërat e pafajshme të fëmijërisë , të cilat për mua ishin të shkëlqyera, përveç vdekjes së nënës sime. Kam pasur një familje të mirë. Ose ato ditë kur kemi shkelmuar Liverpoolin me kitarat tona na kanë mbetur në memorie”. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Hakoi Twitter-in e Bill Gates, Elon Musk dhe Barack Obama, arrestohet adoleshenti, rrezikon 45 vite burg

Një adoleshent britanik akuzohet se ka hakuar faqen e mediave sociale Twitter dhe se ka vjedhur mijëra dollarë në...

Shtrohet me urgjencë në spital mjeku reanimator, rezultonte pozitiv me koronavirus

Një mjek reanimator i cili kishte rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm pak ditë më parë, është shtruar sot në spital. Mësohet se mjeku është Alban...

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu i Helsinkit ndihmoi në fundin...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajme të tjera

Web TV