Tigër apo luan? Grabitqari i parë që shihni tregon kush jeni vërtet

113 563 lexime

77,508FansaPëlqeje

Në imazh, ka dy kafshë me forcë dhe fuqi të madhe, të njohur si grabitqarët më të mëdhenj. Cilin shihni më parë? Përgjigja juaj ka të ngjarë të lidhet se kush jeni vërtet, kështu që do të zbulojë informacione të vlefshme për personalitetin tuaj.

Nëse dëshironi të zhvilloni pak më shumë njohuri për veten tuaj, ky test është mundësia juaj e shkëlqyeshme. Përqendrohuni te kafsha e parë që keni identifikuar dhe lexuar më tej për të zbuluar se çfarë thotë për natyrën tuaj të vërtetë: Nëse kafsha që keni parë është …

Tigër:

Ju jeni një person që shpesh shikohet si agresiv. Kushdo që jeton me ju nuk e di gjithmonë se si të menaxhojë personalitetin tuaj të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë dhe beson se në çdo moment po provokoni me ndonjë qëndrim ose fjalë.

Sidoqoftë, e vërteta është se ju jeni vetëm shumë të përgjegjshëm dhe të përqendruar në rritjen tuaj dhe nuk e humbni kohën me dramat e njerëzve të tjerë dhe gjithmonë thoni atë që dëshironi të thoni, edhe nëse kjo lëndon pak. Ju dëshironi të ndihmoni njerëzit të evoluojnë, por mungesa e mençurisë dhe mirënjohjes së tyre përfundon duke ju dekurajuar. E vërteta është, jo të gjithë e meritojnë ndihmën tuaj.

Luan:

Për ju, pavarësia është një nga gjërat më të rëndësishme në jetë. Ju pëlqen të jeni përgjegjës për jetën tuaj dhe të keni forcë të mjaftueshme për t’u marrë me gjithçka që ju nevojitet. Jo të gjithë e kuptojnë se si jeni, kështu që ju mund të etiketoheni vetëm ose vështirë, por ju e dini se kush jeni në të vërtetë, kështu që këto pamje nuk ndikojnë tek ju.

Lexo edhe :  Maska e detyrusheshme/ Pronari i restorantit francez jep zgjidhjen për klientët që e kundërshtojnë

Ju pëlqen të kontrolloni rrugën tuaj dhe të bëni atë që dëshironi dhe kur dëshironi. Ju e dini se shumë njerëz ju kritikojnë vetëm sepse nuk mund të shkëputen nga standardi i shoqërisë që vazhdimisht na imponon, por nuk lejoni që kritikat t’ju ofendojnë. Ju jeni më të fokusuar te lumturia juaj. Nëse shumë njerëz do ishin si ju, bota do ishte më e paqtë dhe e bukur./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 137 raste me C*vid në 24 orët e fundit, 7 persona humbin jetën

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 137 raste pozitive me Covid-19 nq 24 orët e fundit. Numri total i të infektuarve është 10,891 persona. Po ashtu,...

Lajme të tjera

Web TV