Dështoi në kampionat, Barcelona fillon përgatitjet intensive për Champions League

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vetëm disa ditë na ndajnë nga rikthimi i Champions League dhe duket se skuadra e Barcelonës ka zbritur në Camp Nou për të filluar përgatitjet.

Katalanasit u rikthyen në fushë  për të bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për takimin me Napolin.

Skuadra e Quique Setien kishte plot 17 ditë që nuk zbriste në fushë, pra që nga ndeshja e fundit e La Liga-s. Megjithatë duke mos mundur të merrte asnjë trofe kombëtar, as atë të La Liga-s, as Kupën e Spanjës këtë vit, katalanasit i kanë dhënë rëndësi të madh sfidës me Napolin për Champions League.

Ekipi i trajnerit Gennaro Gattuso do të zbresë më 8 gusht në Camp Nou, por deri atëherë skuadra katalanase shpreson që  Antoine Griezmann, i cili ishte golashënuesi në Napoli, dhe Ousmane Dembele të rikuperohen nga dëmtimet e marra.

Gjatë stërvitjes së kësaj të diele vetëm Samuel Umtiti mungonte, pasi ka ende probleme me gjurin.

Ndërsa skuadra e Napolit u alarmua në ndeshjen e fundit të Serisë A, kur ylli i tyre, Lorenzo Insigne u largua nga fusha në ndeshjen kundër Lazio për shkak të një dëmtimi.

Fituesi i ndeshjes së ardhshme, pasi e para mes Barçës dhe Napolit u mbyll me barazimin 1-1, do të udhëtojë për në Lisbonë për fazën çerekfinale të Champions League.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

Trafik droge/ Shoqërohen në Polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut

Janë shoqëruar në polici djali dhe kushëriri i Saimir Taullaut. Nuk dihen ende arsyet e shoqërimit të tyre në...

“Çështje edhe më të vështira po vijnë”/ Yuri Kim: SHBA do të jetë më Shqipërinë derisa drejtësia të jetë funksionale

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon sërish për Reformën në Drejtësi, teksa thekson se ajo është e vërtetë. Duke u ndalur te Gjykata...

‘E kanë droguar dhe e kanë përdhunuar’, flet xhaxhai i të miturës: Vajza ka tentuar të vrasë veten (Video)

Xhaxhi i të miturës e cila u abuzuar seksualisht nga 5 persona në Rrëshen, ka deklaruar se vajza ka qenë në gjendje shumë të...

U njohën në “Facebook”, i riu i mbyll gojën vajzës dhe e përdhunon në takimin e parë

Një rast i abuzimit seksual u zbulua këtë të premte nga mediat greke në Athinë. Një vajzë 22-vjeçare u njoh me një bashkëmoshatar në...

Vjedhje në Gardën e Republikës/ Kishte frikë hajdutët dhe nuk i mbante lekët në banesë

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Lajme të tjera

Web TV