FOTO/ Forbes nxjerr raportet, ja cili është klubi më i shtrenjtë në botë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Forbes USA ka përpiluar listën e klubeve më të shtrenjtë në botë dhe Real Madrid është skuadra e parë e futbollit që paraqitet në këtë listë. Klubi i “Los Blancos” mban vendin e gjashtë me një vlerë prej 4,2 miliardë dollarësh. Pas tij është Barcelona, ​​e teta, me një vlerë prej 4,02 miliardë dollarësh.

Dallas Cowboys, klubi i futbollit amerikan renditet i pari në këtë listë me një vlerë prej 5.5 miliardë dollarësh. Më pas vjen New York Yankees , klub bejsbolli, që vlen 5 miliardë dollarë dhe podiumi përfundohet nga New York Knicks , NBA, me 4,6 miliardë dollarë

Real Madrid, Barcelona dhe Manchester United janë skuadrat e vetme të futbollit që paraqiten në listën me 10 klubet më të shtrenjta në botë.ka.ta/Fjala.al/


Të fundit

VIDEO/ Plas sherri në avion, pasagjerja sulmon stjuardesën dhe i thyen 2 dhëmbë

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në një avion të linjës “Southwest – San Diego”, ku një pasagjere...

Fati i Metës në dorën e Kushtetueses/ Gjykata duhet të flasë deri në tre muaj pas shkarkimit nga Kuvendi

Presidenti Ilir meta thotë se nga kjo dere do dale vetëm në korrik të vitit 2022, por socialistët duan ta nxjerrin atë nga presidenca...

Sherr me thika në Durrës/ Plagosen dy vëllezërit, njëri shkon në spital në gjendje kritike për jetën

Një sherr me thika ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Si pasojë e sherrit, dy vëllezër në këtë qytet janë konfliktuar...

Video që po tërbon qytetarët/ Punonjësit e azilit dhunojnë e tallen me të moshuarën

Një video e bërë virale në Greqi, ku tregohen një grup punonjësish azili të moshuarish që tallen e torturojnë një të moshuar ka shkaktuar...

Si u kap Florenc Çapja në Dubai? Gazetari Artan Hoxha e tregon me detaje: I shkuan në apartament…

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detajet e operacionit të arrestimit të Florenc Çapja në Dubai. “Interpol Abu Dabi arreston Florenc Çapjan, pas nje urdherarresti nderkombetar...

Lajme të tjera

Web TV