Konfirmohet lajmi i Fjala.al, Ardit Toli transferohet te klubi i Tiranës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra e Tiranës ka siguruar një tjetër lojtar për sezonin e 2020-2021. Bardheblutë e kryeqytetit kanë firmosur me mbrojtësin 23-vjeçar, Ardit Tolin.

Vetëm pak ditë më parë grupi mediatik “FJALA” dhe edicioni sportiv “Fjala Sport” raportuan se Toli do të kalonte te kampionët e Shqipërisë.

Ndërsa ditën e sotme ky lajm është konfirmuar nga vetë skuadra e Tiranës. Mbrojtësi i djathtë shihet si një zëvendësues i Albi Dokës te bardheblutë.

Toli kaloi te Tirana me parametra 0, ndërsa zyrtarizimi u bë nga klubi kryeqytetas përmes nëjë postimi në rrjetet sociale.

Njoftimi i KF Tiranës:

Ardit Toli vishet bardheblu!

Klubi I Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Ardit Toli. Mbrojtësi i djathtë ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhebluve për sezonin e ri. Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës, 23 vjecari pritet të vihet nën urdhërat e trajnerit Egbo për t’u stërvitur bashkë me skuadrën. I urojmë suksese me fanellën e re. #identitetitirona/Katerina Tafa/ Fjala.al/

https://www.facebook.com/kftirana.al/posts/2645079275748178


Të fundit

Be heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët...

Ç’po ndodh me futbollistët? Pas Ronaldos, edhe Pogba largon birrën nga tavolina (Video)

Paul Pogba është bërë lojtari i radhës që heq një sponsor të Kampionatit Evropian nga tavolina e konferencave për shtyp. Tani ishte Pogba ai që...

Motori del nga rruga, ndërron jetë 56-vjeçari në Memaliaj

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në Memaliaj, ku ka ndërruar jetë 56-vjeçari Adem Hada.   56-vjeçari ka qenë duke udhëtuar me motor dhe nga...

Gruaja hutohet, përplas këmbësorin në trotuar (Video)

Një aksident rrugor është regjistruar paraditen e sotëm në qytetin e Korçës, ku makina e cila drejtohej nga një shofere femër ka marrë përpara...

Sfidat pikante të Europianit për ditën e sotme, oraret dhe formacionet e mundshme

Euro 2020 vijon me sfidat e saj interesante, ndërkohë që ditën e sotme luhen: Finlandë-Rusi, Turqi-Uells dhe Itali-Zvicër. Finlanda fitoi ndeshjen e parë kundër Danimarkës,...

Lajme të tjera

Web TV